Notice: Undefined property: wpdb::$get_charset_collate in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-includes/wp-db.php on line 618

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 510

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 525
باور‌های غلط در مورد بارداری
400

باور‌های غلط در مورد بارداری

|
0 دیدگاه

حاملگی دورانی جادویی و آرام برای جان بخشیدن به حیاتی‌ جدید است که از روز اول بهانه‌ای برای نصیحت‌های ناخواسته می‌شود.

باور‌های غلط در مورد بارداری

تقریبا تمام کسانی‌ که شما را می‌‌شناسند، هرچند با نیت مثبت، بسیاری از باور‌های غلطی که نسل به نسل گشته و به اینجا رسیده است را منتقل می‌‌کنند که هیچ پایه و اساس علمی‌ ندارد. در این مطلب سعی‌ به ارائه لیستی کامل از این باور‌ها کرده ایم که در غلط شما از بارداری را اصلاح کند.

۱. حاملگی دقیقا ۹ ماه طول می‌‌کشد!

بسته به دوره قاعدگی هر زن، مدت زمان بارداری او هم متفاوت خواهد بود. هیچ ماه شمار دقیق یا ثابتی وجود ندارد که در مورد همه زن‌ها صدق کند و دقیقا ۹ ماه باشد. تحقیقات ثابت کرده اند که یک مدت زمان ۵ هفته‌ای قابل تغییر وجود دارد و در هر کس متفاوت است.

۲. جنسیت جنین از روی شکل شکم قابل تشخیص است!

باور‌هایی‌ چون گرد بودن شکم نشان از جنسیت پسر و افتادگی آن نشان از جنسیت دختر، تنها افسانه‌هایی‌ قدیمی‌ هستند که نسل به نسل منتقل شده اند. فرم کیسه حمل کودک تنها به نوع بدن و ژنتیک افراد مربوط است و به هیچ وجه ارتباطی‌ با جنسیت جنین ندارد.

۳. صاف شدن شکم بلافاصله پس از زایمان!

هرچند که درست بعد از به دنیا آمدن کودک و خروج آن از بدن، احساس سبکی زیادی مادر را فرا می‌‌گیرد، همچنان بدن که دستخوش تغییراتی بزرگ و کشش زیادی در پوست بوده است قادر به بازگشت به حالت قبل زایمان خود نخواهد بود. حتی جراحان پلاستیک نیز تاکید می‌کنند که صاف شدن شکم و جمع شدن آن نیازمند زمان است و رفتن زیر تیغ جراحی بلافاصله پس از وضع حمل را توصیه نمی‌‌کنند.

۴. کره کاکاوئو خط‌‌های ناشی‌ از کشیدگی پوست را از بین می‌‌برد!

تبلیغات بسیاری از محصولات بهداشتی در مورد لوسیون‌های کره کاکائو، تاثیر گذار بودن آن روی خط‌‌های کشیدگی پوست پس از بارداری است. این لوسیون‌ها تنها خاصیت مرطوب کنندگی دارند و هیچ تاثیری روی کشیدگی‌های پوست ندارند. حتی بسیار از افراد به کره کاکائو حساس هستند.

۵. در دوران بارداری نباید دوید!

متخصصان به هیچ کدام از کسانی‌ که قبل از دوره بارداری ورزش نمی‌‌کرده یا دویدن را در برنامه خود نداشتند، فعالیت‌های سنیگی چون دو را پس از بارداری پیشنهاد نمی‌‌کنند. اما تمام کسانی که روتین ورزشی برای پیاده روی، دو آرام یا دو تند، داشته اند پس از حاملگی نیز می‌‌توانند به روتین خود تحت نظر مربی‌ ادامه دهند.

۶. برای دو نفر غذا بخورید! 

هیچ یک از زنان باردار در سه‌ ماه اول دوران بارداری، نیاز به دریافت کالری اضافه ندارند. در سه‌ ماهه‌ دوم و سوم به ترتیب ۳۵۰ و ۴۵۰ کالری اضافی در روز نیاز دارند. توجیه پرخوری‌های مادر، خوردن برای دو نفر نمی‌‌تواند باشد.

۷. نیاز به دندانپزشکی در این دوران وجود ندارد!

باور اشتباهی که بین زنان جا افتاده است، خطرناک بودن عملیات دندانپزشکی در دوران بارداریست. تمامی متخصصان نسبت به موارد این دوره مطلع بوده و با توجه به برنامه غذایی سنگین این دوران، توصیه می‌شود در صورت نیاز حتما به دندانپزشکی مراجعه شود.

۸. خوردن غذای تند، زمان و درد‌های زایمان را جلو می‌‌اندازد!

زمان وضع حمل هیچ ارتباطی‌ با خوراکی‌ها نداشته و غذاهای تند نیز درد‌های آن را تشدید نکرده یا جلو نمی‌‌اندازند. هر زن بسته به شرایط بارداری خود، شروع این درد‌ها را در پایان دوره تجربه خواهد کرد.

۹. باید تحقیقی کامل انجام دهید و همه چیز را بدانید!

درست است که داشتن اطلاعاتی‌ جامعه و کافی‌ از این دوران بسیار مفید خواهد بود و طی‌ حاملگی زمان بیشتری برای مطالعه خواهد بود، اما نیاز نیست خود را دچاراسترس کنید که همه چیز را بدانید. مادر شدن امری بیشتر غریزیست تا اکتسابی!

۱۰. سوزش معده یا سو هاضمه به معنای نوزاد پر مو است!

هورمون‌هایی‌ که وظیفه رویش موی جنین را دارا هستند، دقیقا برعکس آنهایی که سبب سوزش معده می‌‌شوند، بدن را ریلکس یا آرام می‌‌کنند. پس هیچ ارتباط علمی در مورد این باور نیز وجود ندارد.

[click_like post_id='156209']

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.