448

با ترک عادت‌های بد، زیبا بمانید

|
0 دیدگاه

پوست نقشی مهمی در زیبایی ظاهری و سلامت افراد دارد. برای این‌که بتوانید شادابی و طراوت پوست را حفظ کنید باید مراقبت‌های ویژه‌ای از صورت و پوست خود داشته باشید.

با ترک عادت‌های بد، زیبا بمانید

در صورتی که از پوست به خوبی محافظت و مراقبت نشود، در مدت کوتاهی چهره دگرگون می‌شود. پس با شناخت عوامل تخریب کننده‌ی پوست و پرهیز از انجام آن‌ها پوستی شاداب و سلامت داشته باشید. عوامل مهمی که در تخریب پوست تاثیر دارند، در زیر آمده است.

کاورهای پلاستیکی روی لباس‌ها: برای جلوگیری از تحریک پوست، کاورهای پلاستیکی روی لباس‌های تمیز را بردارید. اجازه دهید لباس‌ها نفس بکشند. هرچه مدت زمان بیشتری کاورها روی لباس بمانند، مواد شمیایی بیشتری را به خود جذب می‌کنند و هنگام پوشیدن لباس، آن‌ها را به پوست منتقل می‌کنند.

عادت بد

دست چپ را فراموش نکنید: از آن‌جایی که هنگام رانندگی دست چپ بیشتر در معرض تابش آفتاب قرار می‌گیرد، محافظت از دستتان را جدی بگیرید و از کرم‌های ضدآفتاب قوی استفاده کنید.

سونا: ماندن در اتاق‌های سونا بخار و خشک را به حداقل برسانید. زیرا سونا خاصیت ارتجاعی و کلاژن طبیعی پوست را از بین می‌برد. بهتر است ماندن در اتاق‌های سونا را به کم‌تر از ۵ دقیقه کاهش داده و هر چند ماه یک‌بار به سونا بروید.

کولر گازی: اگر خواستار هوای مطبوع در خانه‌ی خود هستید و از تصفیه کننده هوا و کولرهای گازی استفاده می‌کنید، بهتر است از درجه‌ی کم این کولرها استفاده کنید، زیرا این دستگاه‌ها رطوبت هوا را گرفته و باعث خشکی پوست می‌شوند.

عادت بد

قرار گفتن در معرض دود سیگار: حتی اگر خودتان هم سیگاری نیستید، قرار گرفتن در مقابل دود سیگار نیز آسیب‌هایی به پوست وارد می‌کند. دود سیگار باعث شل شدن، پیری زودرس و افزایش چین و چروک می‌شود.

آرایش‌ غلیظ: هر چند هفته یک‌بار استفاده از مواد آرایشی را کنار بگذارید و اجازه دهید پوستتان نفس بکشد. این کار مسدود شدن منافذ پوست را کاهش داده و از افزایش جوش‌های سرسیاه جلوگیری می‌کند.

برداشتن افراطی ابروها: استفاده از موچین و تمیز نکردن آن، آسیب‌هایی را به پوست وارد می‌کند. قبل از هربار استفاده، ابتدا موچین را با صابون آنتی باکتریال بشویید و همچنین مناطقی از پوست را که می‌خواهید با موچین تمیز کنید، حوله‌ای داغ بگذارید تا منافذ پوست باز شود. پس از استفاده نیز، به پوست خود لوسیون آلوئه ورا بزنید تا رشد مجدد موها را کاهش دهد.

0 پسندیده شده

معصومه حیدری
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.