345

برنامه ساده برای تندرستی

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

تناسب اندم یکی‌ از بهترین روش‌های تقویت بدن است، برای ذهن و جسم. متخصص تغذیه تولینک مسعود عیسی‌نژاد یک برنامه ساده سالم زندگی‌ کردن را برای ذهن و جسم و شما توصیه می‌کند به صورت خلاصه برای شما توضیح داده است.

برنامه ساده برای تندرستی

۱. با قدم زدن شروع کنید

قدم زدن یکی‌ از بهترین تمرینات برای قلب و عروق شما است که در هر زمان و مکان قابل انجام است؛ مهم نیست در چه شرایطی هستید. قدم زدن ریسک چاقی و ابتلا به بیماری‌های مزمن را بسیار کم می‌کند.

متخصص تغذیه ما بر این باور است که هر روز قدم زدن یک عادت بسیار مثبت و فعالیتی است که با انجام آن به خود افتخار خواهید کرد و حس رضایت از خود خواهید داشت. شما می‌توانید یک برنامه ۲۰ تا ۳۰ دقیقه‌ای قدم زدن بدون توجه به مسافت را در طول روز برای خود داشته باشید و در برخی دفعات تا ۴۵ دقیقه و حتی یک ساعت این برنامه را افزایش دهید.

به یاد داشته باشید که استمرار مهم است. یعنی‌ ۲۰ دقیقه قدم زدن هر روز بهترین روش است.

قدم زدن همینطور شکل بدنی شما را اصلاح می‌کنید. در هنگام قدم زدن همواره به خاطر بسپارید که کمر خود و شانه ها را صاف نگاه دارید و همینطور دستان خود را کشش دهید. پشت میز نشینی حالت بدن شما را به هم می‌ریزید.

۲. میزان کافی‌ آب بنوشید

اگر این کار را هنوز انجام نمی‌دهید پس از همین امروز به یاد بسپارید که روزانه دو لیتر آب بنوشید (معادل ۱۰ لیوان)؛ به ویژه در فصل گرم سال. افزایش نوشیدن آب یک قدم بسیار مثبت در رسیدن به تناسب اندام است.

۳. رژیم غذایی خود را هیچ وقت به یکباره تغییر کلی‌ ندهید

توصیه متخصص تغذیه ما این است که از تغییر عادت غذایی خود به یکباره به صورت عمده بپرهیزید چرا که هدف شما باید بالا نگاه داشتن میزان متابولیسم باشد. کاهش ناگهانی کالری دریافتی متابولیسم شما را کند می‌کند و همینطور منجر به کم کردن انرژی شما برای کار روزانه و حس خستگی‌ می‌شود.

همیشه به بدن خود زمان کافی‌ را برای تطبیق با رژیم غذایی جدید  و فعالیت بدنی بدهید (حداقل برای ۲ ماه). توصیه مهم به شما این است که ابتدا به سراغ ورزشبروید و سپس رژیم غذایی خود را تغییر دهید.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.