309

تمرین هایی برای کاهش وزن سریع

|
0 دیدگاه

فرمول کاهش وزن بسیار ساده است، کمتر خوردن و بیشتر ورزش کردن اما روش‌هایی وجود دارد که می‍‌‌‌‌‌‌‌‌توانید به این فرآیند سرعت و کارآمدی بیشتری بدهید.

 تمرین هایی برای کاهش وزن سریع

 به یک دونده ماراتن  یا شناگر حرفه‌ای فکر کنید، آن‌ها کالری زیاد می‌سوزانند چون انرژی‌ زیادی برای ۲ ساعت ورزش لازم دارند اما یک راه دیگر هم وجود دارد که بسیار ساده تر است.

ورزش‌هایی در زمان کوتاه ولی‌ با فشردگی و شدت بالا؛ این نوع ورزش‌ها در زمان انجام و حتی بعد از آن کالری سوزی  دارند. در ادامه این مطلب به برخی‌ از این تمرینات پرداخته شده که به خصوص انجام آن در ابتدای تمرینات توصیه می‌شود.

 گرم کردن

گرم کردن قبل از ورزش نه تنها برای جلوگیری از مصدومیت ضروری است بلکه موتور بدن شما را برای کالری سوزی روشن می‌کند. برای گرم کردن می‌توانید کار‌های زیر را به انتخاب انجام دهید:

دویدن ۱۰۰ متر برای ۱۰ بار با زمان استراحت ۳۰ ثانیه بین هر بار
لگد زدن به کیسه بکس برای ۲۰ بار با هر پا
راه رفتن با بالا آوردن زانو تا حد امکان برای حداقل دو دقیقه
راه رفتن با انجام لانچ
راه رفتن روی دست و پا در حالت شنا
تمرینات پایه بر اساس وزن بدن

نمی‌خواهید به باشگاه بروید، مشکلی‌ نیست. با انجام حرکت‌های زیر با سرعت بالا که بر اساس استفاده از وزن بدن است کالری بسوزانید. بین هر حرکت تمرینی حداکثر زمان استراحت نباید بیشتر از ۳۰ ثانیه باشد و هر کدام از تمرینات را حداقل برای یک دقیقه انجام دهید.

 پوش آپس یا همان شنا زدن بیست بار
پرش با پروانه زدن
حرکت لانج برای هر پا و ترجیحا با نگاه داشتن وزنه در دست

حرکت شکم با تا شدن: روی زمین دراز بکشید و کمر خود را در زاویه ۴۵ درجه نگاه دارید در این حالت پاها را بدون خم شدن به سمت شکم بیاورید.
حرکت بورپیز
حرکت دویدن درجا
تمرینات اصلی

پس از انجام سری تمرینات بالا حالا شما آماده انجام حرکات اصلی مثل ورزش مورد علاقه خود  یا بلند کردن وزنه هستید. حتما به یاد اشته باشید که کمتر از توان خود کار نکنید و خود را به چالش بیندازید.

0 پسندیده شده
معصومه حیدری
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.