Notice: Undefined property: wpdb::$get_charset_collate in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-includes/wp-db.php on line 618

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 510

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 525
حقایقی درباره‌ی برنزه شدن و سرطان پوست
541

حقایقی درباره‌ی برنزه شدن و سرطان پوست

|
0 دیدگاه

با نزدیک‌ شدن به روزهای گرم تابستان، اشتیاق برخی از جوانان برای برنزه کردن پوست بيشتر می‌شود.

حقایقی درباره‌ی برنزه شدن و سرطان پوست

بسیاری از افراد به دلیل آسیب‌ها و ضررهای احتمالی، از برنزه شدن دوری می‌کنند.

برنزه کردن عمیق پوست ممکن است زیبایی و اعتماد به نفس را برای مدتی افزایش دهد اما متخصصان پوست تاکید کرده‌اند که در نهایت، این روش‌ها به دلیل قرار گرفتن طولانی مدت در برابر اشعه‌ی ماوراءبنفش، آسیب‌های دائمی به پوست وارد خواهند کرد که این آسیب‌ها ممکن است منجر به سرطانپوست شوند. در این مطلب به مرور برخی از این آسیب‌ها می‌پردازیم.

زمستان یا تابستان فرقی ندارد!

اگرچه شدت تابش اشعه‌ی UV در فصل زمستان ضعیف است، اما به این معنا نیست که از پوست خود محافظت نکنید. محافظت از پوست در روزهای سرد زمستان نیز بسیار مهم است. اگر می‌خواهید در این روزها، بیرون از خانه بروید، حتما از کرم‌های ضدآفتاب و عینک آفتابی استفاده کنید.

اطلاعات غلط درمورد ویتامین D را فراموش کنید

بدن انسان هنگامی که در مقابل اشعه‌ی آفتاب قرار بگیرد، ویتامین d تولید می‌کند. اما بدین معنا نیست که آفتاب گرفتن باعث افزایش تولید ویتامین D دربدن می‌شود. تحقیقات نشان می‌دهد که آفتاب گرفتن مداوم نه تنها موجب تولید ویتامین D نمی‌شود، بلکه ویتامین موجود در بدن را نیز از بین می‌برد.

این موضوع را فراموش نکنید که آفتاب گرفتن راه مناسبی برای دریافت ویتامین D نبوده و ممکن است باعث تخریب بافت سلولی پوست شود. بهترین راه دریافت ویتامین D، قرار نگرفتن در معرض تابش مستقیم آفتاب، خوردن غذاهای سالم و مصرف قرص‌های مکمل ویتامین است.

آیا اسپری‌های برنزه کننده انتخاب مناسبی هستند؟

بسیاری از مردم با این امید اسپری‌های برنزه کننده را خریداری می‌کنند که از آفتاب گرفتن و سولاریوم در امان باشند.

اما متاسفانه این گزینه، انتخاب مناسبی نیست. هنگامی که خبرگزاری ABC، بررسی در مورد اسپری‌های برنزه کننده را از ۶ متخصص پوست شروع کرد، همه‌ی آن‌ها نگرانی‌هایی در مورد این اسپری‌ها داشتند. نگرانی‌‌شان در مورد دی هیدروکسی استون، ماده‌ی شیمیایی موجود در اسپری‌های برنزه کننده است که به سرعت رنگ پوست را تغییر می‌دهند و خطر آن هنگامی است که این اسپری‌ها وارد راه تنفسی و ریه انسان می‌شوند.

از آفتاب لذت ببرید اما مراقب خود باشید

متخصصان بر این باورند که اگر می‌خواهید مدت زمان زیادی بیرون از خانه باشید، حتما از کلاه، عینک آفتابی و ضدآفتاب استفاده کنید. روزهای گرم سال ارزش مبتلا شدن به سرطان را ندارند.

[click_like post_id='156143']

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.