Notice: Undefined property: wpdb::$get_charset_collate in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-includes/wp-db.php on line 618

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 510

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 525
دیابتی‌ها عسل بخورند ؟
536

دیابتی‌ها عسل بخورند ؟

|
0 دیدگاه

افراد دیابتی معمولا توصیه به این می‌شوند که نباید شیرینی‌ و غذاهای با شکر بالا مصرف کنند چرا که می‌تواند منجر به بالا رفتن سریع و شدید قند خون گردد.

دیابتی‌ها عسل بخورند ؟

سوال اینجا است که آیا عسل می‌تواند به عنوان یک جایگزین استفاده شود؟سطح قند خون به میزان قند یا گلوکز موجود در خون گفته می‌شود که در خون وجود دارد و منبع اصلی‌ تامین انرژی‌ برای بدن است.

قند خون توسط هورمون انسولین شکسته می‌شود. در بدن افراد دیابتی انسولین به میزان کافی‌ تولید نمی‌شود  یا اینکه ناکارآمد است. برای روشن سازی مصرف عسل در افراد دیابتی، در این مقاله به نکاتی مهم برای افراد دیابتی پرداخته شده است.

کربوهیدرات چیست؟

کربوهیدرات‌ها در بدن به قند تبدیل می‌شوند و برای تامین انرژی مهم هستند، اگرچه که تمام مواد غذایی در بدن در نهایت به قند تبدیل می‌شوند .

از مهمترین منابع غذایی کربوهیدرات می‌توان به میوه، سبزی، شیر، حبوبات، نان‌، قند سفید، شکلات و شیرینی‌ اشاره کرد. نوع و میزان کربوهیدرات دریافتی در غذا روی قند خون اثر می‌گذرد. به همین منظور خوردن کربوهیدرات و نان با سبوس کامل و نوع پیچیده آن برای افراد دیابتی مفید اما خوردن قند ساده توصیه نمی‌شود که در شکلات و شیرینی‌ وجود دارد.

عسل چیست؟

عسل خام و طبیعی عصاره یا شهد گل است که توسط زنبورها به ماده‌ای که ما به عنوان عسل می‌شناسیم تبدیل می‌شود. عسل مثل سایر قندها یک منبع کربوهیدرات است و در یک قاشق عسل در حدود حداقل ۱۷ گرم قند وجود دارد. اگرچه این میزان به ظاهر کم است زمانی‌ که در طول روز با سایر منابع کربوهیدرات جمع زده شود، می‌تواند از حد مجاز دریافت آن به راحتی‌ تجاوز کند.

مصرف عسل می‌تواند روی سطح قند خون و انسولین اثر داشته باشد

تعداد محدودی از مطالعات نشان داده است که عسل می‌تواند سطح انسولین را بالا برده و قند خون را کاهش دهد. اما نتایج مطالعات معمولا ناقص است و نمی‌توان با اطمینان از اثر مثبت عسل برای افراد دیابتی صحبت کرد.

به هر حال عسل می‌تواند به عنوان جایگزین قند در رژیم افراد دیابتی مصرف شود؛ البته در حد مجاز و کم و نباید به عنوان یک ماده اضافه در رژیم مصرف شود.  استفاده از عسل به عنوان مده ای موثر در کنترل قند خون به هیچ وجه از سمت متخصص تغذیه ما توصیه نمی‌شود.

[click_like post_id='156010']

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.