304

رژیم با محدودیت شدید غذایی کارآمد نیست.

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

آیا تا به حال در مورد رژیم غذایی با یک روز نخوردن هیچ چیز شنیده‌اید؟ این رژیم روز به روز محبوبیت بیشتری بین مردم و به ویژه نوجوانان پیدا کرده است.

رژیم با محدودیت شدید غذایی کارآمد نیست

ایده پشت این نوع از رژیم غذایی این است که زمانی‌ که روزه می‌گیرید کالری دریافتی خود را به شدت محدود می‌کنید. اما در روزی که روزه نیستید می‌توانید هر آنچه را که می‌خواهید میل کنید. اما سوال اینجا است که آیا این رژیم غذایی واقعا مفید و سود بخش است؟ جواب متخصص تغذیه ما دکتر مسعود عیسی‌نژاد را ببینیم.

تحقیقی در آمریکا تغییر وزن افرادی که رژیم یک روز نخوردن را گرفتند، برای ۶ ماه مورد بررسی قرار داد.  در طول ۶ ماه این گروه در مجموعه نه تنها دارای کالری دریافتی کمتر نبودند بلکه مجموع کالری دریافتی آنها تا ۲۵ درصد افزایش پیدا کرد.

نتیجه این که معمولا افرادی که از این نوع رژیم پیروی می‌کنند در روزی که روزه نیستند انرژی‌ بیشتری دریافت می‌کنند اما بدن زمانی‌ که وارد شرایط روزه و محدودیت شدید غذایی می‌شود، چربی‌ نمی‌سوزاند چرا که در این حالت بدن انرژی‌ پایه خود را به شدت کاهش می‌دهد.

پس بهترین نوع از رژیم غذایی نوعی از رژیم است که در آن انرژی‌ دریافتی شما به میزان ۲۰ تا ۳۰ درصد در طول روز نسبت به حالت عادی و وزن ایده آل شما کم شود و این کار باید هر روز و در طول زمان اتفاق افتد.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.