Notice: Undefined property: wpdb::$get_charset_collate in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-includes/wp-db.php on line 618

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 510

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 525
وقتی‌ با آرایش صورت می‌‌خوابیم چه اتفاقی می‌‌افتاد؟
481

وقتی‌ با آرایش صورت می‌‌خوابیم چه اتفاقی می‌‌افتاد؟

|
0 دیدگاه

نیاز نیست که متخصص پوست باشیم تا بدانیم که باقی‌ ماندن طولانی مدت مواد آرایشی بر روی پوست عواقبی خواهد داشت. در این مطلب می‌‌خواهیم به مهمترین آنها بپردازیم.

بسته شدن منافذ پوست

یکی‌ از اصلی‌‌ترین مضرات باقی‌ ماندن طولانی مدت مواد آرایشی بر روی پوست، جذب مواد شیمیائی موجود در آنها توسط منافذ و باقی‌ ماندن آنها در این منافذ است، که تنفس و آب رسانی پوست را محدود می‌‌کند.

بروز جوش و آکنه

یکی‌ دیگر از عوارض باقی‌ ماندن مواد آرایشی‌ و بسته شدن منافذ پوست، عدم دریافت رطوبت کافی‌، و تجمع چربی‌ در پوست است که سبب بروز جوش و آکنه می‌‌شود.

آسیب رسیدن به سلول‌های پوستی‌

مواد آرایشی به دلیل چسبنده بودن، ممکن است بسیاری از آلاینده‌های موجود در هوا را جذب کنند که بسیار برای سلول‌های پوستی‌ خطرناک هستند.

از بین رفتن طراوت پوست

پس از تکرار این موضوع به دفعات، پوست شما مرده، کدر و زبر خواهد شد، چراکه اکسیژن کافی‌ به سلول‌های زنده موجود در پوست نخواهد رسید.

ترمیم طبیعی پوست متوقف می‌‌شود

دقیقا مانند دیگر ارگان‌های بدن، پوست نیز به هنگام خواب و استراحت مغز، خود را بازسازی و ترمیم می‌‌کند. با وجود مواد شیمیائی اضافی بر روی آن، این روند متوقف می‌‌شود.

تعادل بهداشتی در پوست برهم می‌‌خورد

به خصوص اگر عادت دارید که هر شب صورت خود را شسته و مرطوب نگاه دارید، در صورت وقفه افتادن تعادل بهداشتی آن برهم خواهد خورد.

روند پیری پوست سرعت بخشیده می‌‌شود

با بسته شدن منافذ توسط مواد شیمیائی و خشک شدن به مرور پوست پس از آن، احتمال بروز چروک و شکستگی در آن دو چندان می‌‌شود.

خشکی و پوسته پوسته شدن پوست

به خصوص در مواردی که جنس پوست حساس و خشک یا بسیار چرب باشد، باقی‌ ماندن طولانی مدت این مواد، سبب تحریک و ایجاد حساسیت در پوست می‌‌شود که خشکی و پوسته پوسته شدن را به دنبال خواهد داشت.

تغییر رنگ پوست

یکی‌ از بارز‌ترین مضرات خوابیدن با آرایش، کدر شدن پوست است. به مرور با کهنه شدن سلول‌ها و عدم تنفس کافی‌، پوست رنگ طبیعی خود را از دست داده و پیر می‌‌شود که سبب تیرگی آن نیز خواهد بود.

بروز حساسیت در چشم ها  

یکی‌ از مهم‌ترین اعضای بدن، در صورت تماس با مواد شیمیائی بیشترین آسیب را خواهد دید. که از بروز سرخی و خارش تا مشکلاتی بسیار جدی تر در خصوص دید، گسترش می‌‌یابد.

شکستگی در مژه ها

باقی‌ ماندن طولانی مدت ریمل روی مژه ها، سبب ضعیف شدن بافت آنها و بروز شکنندگی در آنهاست.

آلوده شدن روبالشی و ملافه

حتی اگر یک بار هم با آرایش روی روبالشی و ملافه خود بخوابید و آنها را بلافاصله تعویض نکنید، میکروب‌های بسیاری باقی‌ مانده و در تماس‌های بعدی پوستتان را آلوده می‌‌کنند.

خشک شدن و ترک خوردن لب ها

باقی‌ ماندن طولانی روژ لب و ساییده شدن دور لب ها، سبب بروز خارش، حساسیت و ترک خوردن آنها می‌‌شود

[click_like post_id='155998']

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.