367

چگونه میتوان از وزن کم شده واقعی مطمئن شد؟

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

روی ترازو می‌روید و به طرز شگفت آوری می‌بینید که وزن شما ۴ کیلو کم شده است  اما قبل از اینکه زیاد خوش حالی‌ کنید، اول فکر کنید که آیا این میزان آب از دست رفته  یا واقعا وزن کم کرده‌اید.

چگونه میتوان از وزن کم شده واقعی مطمئن شد؟

به همین منظور از متخصص تغذیه  دکتر عیسی‌نژاد پرسیدیم که چگونه می‌توان از وزن کم شده واقعی مطمئن شد. در ادامه به این موضوع پرداخته شده است. متخصص تغذیه ما برای کمک به شما توصیه می‌کند که به سه سوال زیر پاسخ دهید.

۱- آخرین باری که خود را وزن کردید چه زمانی‌ بوده است

کم کردن وزن یک فرایند یک روزه نیست و برای کم کردن در حدود یک کیلو حد اقل به ۵ تا ۷ روز زمان احتیاج است. به ویژه اگر شما یک برنامه سالم کاهش وزن را پیگیری می‌کنید و رژیم بسیار سخت ندارید؛  به هر حال در طول یک روز  یا یک شب امکان دارد تا حدود نیم کیلو وزن آب در بدن شما تغییر کند. پس اگر خود را هفته قبل وزن کردید و امروز وزن شما در حدود ۲ کیلو کمتر است احتمالا بخشی از آن چربی‌ و بخش دیگر آب است.

۲-آیا این کاهش وزن پایدار بوده است

کاهش وزن واقعی معمولا ثابت می‌ماند، اما کاهش وزن در اثر از دست دادن آب بدن معمولا نوسان زیادی دارد. اگر کاهش وزن به دلیل از دست دادن آب باشد خیلی‌ سریع به بدن بر می‌گردد.

۳- به ویژه برای زنان مهم است که زمان قاعدگی را به یاد داشته باشند

یکی‌ از علائم قبل از قاعدگی تجمع آب در بدن است و معمولا بدن متورم است، و این علایم معمولا در زمانی‌ که پریود کامل می‌شود تغییر می‌کند. بنابراین بهترین زمان وزن کردن بدن برای خانم‌ها بعد از کامل شدن این دوره است.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.