305

کم کردن وزن زیاد ساده نیست

|
0 دیدگاه

کم کردن وزن زیاد ساده نیست، اما به ویژه کم کردن ۴ تا ۵ کیلو نهایی اضافه وزن سخت‌ترین بخش داستان است. اما چرا؟

کم کردن وزن زیاد ساده نیست

به گفته متخصص تغذیه ما دکتر عیسی‌نژاد، هنگامی که وزن از دست می‌دهید و به ویژه اگر در گذشته میزان زیادی وزن کم کرده‌اید، متابولیسم بدن شما کند خواهد بود.

متابولسیم بدن کنترل کننده میزان انرژی است که بدن برای تامین نیاز روزانه خود مصرف می‌کند، اگر توازن بین انرژی دریافتی و مصرفی شما به هم نخورد،  شما وزن کم نمی‌کنید اما برای غلبه بر این مشکل راه حل  یا بهتر بگویم کارهایی‌ وجود دارد که با عمل کردن به آنها می‌توانید سرعت کم کردن وزن خود را بیشتر کنید.

تنها نوع تمرین شما تمرین هوازی است

تمرینات هوازی و دویدن بسیار مهم است اما نباید تمام زمان شما را بگیرد. اگر تمرینات روزانه شما حاوی حرکت قدرتی‌ با وزنه نباشد سوختن انرژی‌ برای بدن شما سخت تر خواهد بود و از دست دادن وزن سخت است. ماهیچه‌ها مسئول حرکت دادن بدن شما هستند و در نتیجه نداشتن ماهیچه کافی‌ متابولیسم شما را کم می‌کند.

 اکثر غذاهای شما مایعات است

اسموتی وعده غذایی بسیار خوبی‌ است، اما نباید جایگزین وعده غذایی اصلی‌ شما باشد. خوردن یک وعده غذایی کامل در طول روز که سرشار از فیبر و پروتئین باشد، اهمیت زیادی دارد.  نکته اساسی‌ در مورد این مشکل از آنجا می‌اید که بدن برای تبدیل انرژی از مایعات و مواد نرم انرژی‌ کمتری مصرف می‌کند در مقایسه با فیبر و مواد پروتئینی.

میزان چربی‌ که میل می‌کنید کافی‌ نیست

بله صحیح است که چربی‌ غذا پر کالری است. اما رسیدن چربی‌ سالم به بدن و چربی‌ ضروری بسیار مهم است مثلا مغزها، آووکادو، روغن زیتون و چربی‌ موجود درماست و لبنیات. نتیجه تحقیقات نشان داده است که بهترین راه و رژیم غذایی برای کم کردن وزن این است که میزان چربی‌ ضروری در رژیم غذایی وجود داشته باشد و کربوهیدرات کمتری داشته باشد.

به میزان کافی‌ در هنگام ورزش کردن به خود فشار نمی‌آورید

داشتن تمرینات پر فشار و معروف به HIIT برای سوزاندن حداکثر کالری در حداقل زمان بسیار مهم است. مهمترین نکته این است که در زمان ورزش کردن و باشگاهرفتن واقعا ورزش کنید و به ویژه تلفن همراه خود را همراه نبرید و در تمام زمان چه ۳۰ دقیقه و یا بیشتر فقط تمرین کنید.

0 پسندیده شده

معصومه حیدری
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.