264

باید‌هایی‌ که به موفقیت بیشتر ما کمک می کند

|
0 دیدگاه

طی‌ تحقیقی گسترده، یکی‌ از محققان دانشکده روانشناسی‌ دانشگاه شیکاگو در ایالات متحده، مهم ترین بخش‌های زندگی‌ هر فرد را چنین دسته بندی می‌‌کند: روابط، خود باطنی، حرفه و شغل، اموال و دارایی ها.

باید‌هایی‌ که به موفقیت بیشتر ما کمک می کند

بنابر یافته‌های این محقق، در راستای دستیابی به موفقیت در هریک از این دسته ها، باید‌هایی‌ وجود دارد که بسیاری از ما انجام نمی‌‌دهیم، و می‌‌بایستی‌ آنها در نظر بگیریم.

۱. روابط

در انتخاب همسر و همراه طولانی‌ مدت، جذبه و کشش جنسی‌ را به عقب رانده، احساس و منطق را در اولویت قرار دهید. هرچند که داشتن روابط جنسی‌ سالم در روابط بسیار مهم است، اما داشتن ارتباط کلامی‌ خوب، حس همدردی، حس خوش گذرانی‌ و تفریح و تلاش همزمان برای پیشرفت، مسائلی‌ بسیار سازنده تر و مهم تر در یک پیوند هستند.
در چشمان یکدیگر بیشتر نگاه کنید. چه در دوران آشنائی باشید و چه عاشق معشوق، دقایق بیشتری را برای نگاه کردن مستقیم و انتقال گرما و احساس وجودیتان از طریق چشم‌ها اختصاص دهید.
حتما دور هم شام بخورید. در تمام خانواده‌‌هایی‌ که عادت به خوردن دسته جمعی‌ وعده غذا در کنار یکدیگر دارند، فرصت بیشتری برای در میا‌‌ن گذاشتن مشکلات و حلّ آنها بوده است.
در تعطیلات و آخر هفته‌ها سعی‌ کنید برنامه ای تفریحی با دوستانتان برپا کنید. بسیار مهم است که هفته‌ای یک روز به جز جمع خانوادگی در بین افرادی نزدیک قرار بگیرید.
برای کسانی‌ که به آنها عشق می‌‌ورزید، حتی والدین یا فرزندانتان، یاداشت‌های کوچکی با مضمون یادآوری علاقه بنویسید.

۲. خود حقیقی‌، باطنی و ذات

هرچند به نظر خیلی‌ از افراد داشتن دفتر خاطرات کاری وقت گیر و بیهوده است، اما تاثیرات مثبت آن در خودشناسی و رسیدن به آرامش درونی‌ ثابت شده است.
در روز چند دقیقه را برای تماشای بیرون یا آسمان کنار بگذارید. صندلی‌ را کنار پنجره بگذارید و با یک فنجان چای یا قهوه گرم، آرامش عمیق را به درونتان بکشید.

۳. حرفه و شغل

در انتخاب مسیر خود از همان ابتدا بسیار دقت کنید. به سراغ حرفه‌ای بروید که حتی اگر سخت ولی‌ لذت‌بخش باشد.
به هنگام مراجعه و ثبت نام در هر کاری، مزایا و معایب همه جانبه آن را مدّ نظر قرار دهید و نگذارید تنها دستمزد ملاک قرار گیرد.
طولانی‌ ولی‌ آرام کار کنید. اگر میزان ساعاتی که کار می‌‌کنید کم، اما تحت فشار و استرس باشد، آسیب‌های بسیاری را به بدن و مغز شما وارد خواهد کرد.

۴. مسائل مالی‌

در سال‌های ابتدایی‌ کار، تا می‌‌توانید پس انداز کنید و روزی که تصمیم به سرمایه گذاری داشتید این کار را ماشینی انجام دهید. یعنی‌ تا قرون آخر حساب کتابتان را انجام دهید و بعد وارد کاری شوید.
در صورت نیاز، از مشاوران حرفه در خصوص مدیریت اقتصاد و امور مالی‌ زندگیتان کمک بگیرید.
برای هر تصمیمی، قدم‌های کوچک ولی‌ مطمئن بردارید، هرگز عجله نکنید و آرام آرام به سمت موفقیت‌های بزرگ بروید.

1 پسندیده شده
معصومه حیدری
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.