1202

دلیل بازگشت وزن چیست ؟

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

کاهش وزن یک مشکل جهانی‌ است و میزان شیوع آن رو به رشد است. هر چقدر که کاهش وزن سخت است، نگه داشتن وزن کم کرده می‌تواند سخت تر باشد.

دلیل بازگشت وزن چیست ؟

به نقل از متخصص تغذیه ما بسیاری از افرادی که با برنامه ورزشی و رژیم مناسب وزن کم می‌کنند پس از مدتی‌ با مراجعه مجدد به متخصص تغذیه از بازگشت وزن ناراحت هستند و به دنبال راه حل این موضوع می‌گردند. به همین دلیل در این بخش متخصص تغذیه ما به برخی‌ از شایع ترین علل مراجعین در وزن گیری مجدد پرداخته است.

مراقب کالری پنهان باشید

معمولا افراد در کنترل کالری دریافتی از بخش اصلی‌ غذا مشکل ندارند و مشکل زمانی بروز می‌کند که ناآگاهانه کالری زیاد را دریافت می‌کنند. به عنوان نمونه اکثر افراد در کنترل این که چه میزان برنج ومرغ را در روز باید میل کنند موفق هستند اما از کالری بالای روغن در زمان طبخ یا زدن کره به برنج ناآگاه هستند.

مثال دیگر سس گوجه فرنگی است، این ماده غذای به ویژه نوع کارخانه‌ای آن سرشار از شکر و روغن است و بر خلاف باور غلط اصلا یک غذای سالم به حساب نمی‌‌آید و افراد به وفور آن را مصرف می‌کنند. در موارد بسیار زیادی افراد در هنگام مصرف سالاد به آن سس سالاد  را اضافه می‌کنند که بمب کالری است.

نوشیدنی‌های قندی هم همین خاصیت را دارند، یک قوطی نوشابه یا آبمیوه صنعتی‌ می‌تواند تا ۴۰۰ کالری انرژی‌ داشته باشد و فرد آن را در کمتر از چند دقیقه مصرف می‌کند؛ بدون آگاهی‌ از اثر زیاد آن در افزایش وزن. پس شاید مهمترین نکته آگاهی و هوشیاری نسبت به هر ماده غذایی است که میل می‌کنیم حتی در یک وعده کوچک.

پیگیری رژیم‌های فشرده و غیر واقعی‌

کم کردن وزن در مدت زمان کم اگرچه که هیجان انگیز است‌ اما اگر با رژیم غیر علمی‌ و عجیب باشد معمولا پس اتمام رژیم باعث می‌شود تا فرد به وزن اولیه خود برگردد؛

رژیم‌های مثل رژیم بدون کربوهیدرات، بدون چربی‌  یا بدون پروتئین. حتی رژیم میوه و مثال‌های بسیار زیاد مشابه این اسم‌ها که به هدف تجاری به وجود آمده‌اند هیچ کمکی‌ به سلامت شما نمی‌کند و تنها زمان و پول شما را هدر می‌دهند و دوباره شما را حتی از قبل چاق‌تر می‌کنند.

یک لحظه فکر کنید، هیچ شخصی‌ برای طولانی مدت نمی‌تواند این رژیم‌ها را دنبال کند بسیاری از افراد در کمتر از حتی یک ماه این رژیم را شکسته و به دلیل دلسردی و نامیدی شروع به پرخوری می‌کنند.

پس با مشورت با رژیم درمان یک رژیم علمی و سرشار از مواد مغذی را انتخاب کنید و مطمئن باشید که کار برای شما بسیار ساده‌تر خواهد بود و همیشه آن را بدون دشواری دنبال کنید.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.