246

راه هایی برای داشتن تمرکز و خلاقیت بیشتر

|
0 دیدگاه

یکی‌ از مهمترین کلید‌های موفقیت داشتن تمرکز هرچه بیشتر در انجام کارها و عملکرد بهتر است. در این مطلب به توصیه‌هایی‌ در این زمینه می‌‌پردازیم.

راه هایی برای داشتن تمرکز و خلاقیت بیشتر

از دنیای مجازی خردمندانه و با برنامه ریزی استفاده کنید. حتما برای زمان‌هایی‌ که در شبکه‌هایی‌ اجتمایی‌ سپری می‌‌می‌کنید، زمان بندی داشته باشید. به خصوص وقتی‌ سر کار هستید یا مشغول مطالعه، لوازم الکترونیک را از خود دور کنید.

در محیط‌های مجازی و شبکه‌های ارتباطی‌، با افراد درستی‌ ارتباط برقرار کنید که مطالبی‌ به‌روز و مفید را به اشتراک می‌گذارند. از عضویت در کانال هایی که صرفاً وقت پر کن بوده و تمرکز شما را برهم می‌‌ریزند، خودداری کنید.

خواب خود را تنظیم کنید. شب‌ها به موقع بخوابید، ۸ ساعت را تکمیل کنید و صبح‌ها زود از خواب بیدار شد‌. یکی‌ از مهمترین عوامل در بازیابی تمرکز مغزی، داشتن خواب مکفی است.

تغذیه درستی‌ داشته باشید. حتما صبحانه‌ای کامل بخورید و تا می‌‌توانید از مغز‌هایی‌ مثل پسته و بادام استفاده کنید که کارکرد مغزتان را تقویت می‌‌کنند.

از شب قبل برنامه‌های روز بعدتان را بریزید. بی‌ برنامگی یکی‌ از علل اصلی‌ برهم خوردن تمرکز ما است چون نمی‌‌دانیم که از کجا باید شروع کنیم. کارها را لیست کنید و برای هر کدام ساعت تعیین کنید.

کار‌هایی‌ که به نظرتان از همه سخت تر هستند را جلو بیاندازید و اول انجام دهید. به پایان رساندن دشوار‌ترین وظیفه، انرژی‌ مثبتی خواهد داشت که شما را برای انجام دیگر آنها تشویق می‌‌کند.

هیچ گاه کارها را به تعویق نیندازید و حتی اگر قرار است کاری را هفته بعد تحویل دهید، آخرین زمان باقی‌ مانده خود را ۳ روز قبل تر تعیین کنید. از انجام همزمان چند کار به صورت یکجا خودداری کنید و برای تک تک آنها جداگانه زمان بندی دقیقی داشته باشید.

0 پسندیده شده
معصومه حیدری
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.