316

رمز داشتن پوست و موی شاداب در غذاست

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

بسیاری از خانم‌ها با مشکلات پوستی روبه رو هستند مثل آکنه، جوش صورت و… افراد معمولا برای رفع این مشکل هزینه زیادی می‌کنند مثل خرید لوازم آرایشی‌ و بهداشتی گران قیمت.

رمز داشتن پوست و موی شاداب در غذاست

اما اکثر افراد از یک موضوع غافل هستند که رمز داشتن پوست شفاف و موی درخشان در قفسه فروشگاه نیست بلکه در آشپز خانه منزل است. پوست مانند سایر اعضا و سلول‌های بدن از مواد مغذی تغذیه می‌کند و نیاز به دریافت بسیاری از این مواد از رژیم غذایی است.

آیا غذای که می‌خوریم روی پوست اثر می‌گذرد؟

پوست و موی ما به صورت مستقیم و غیر مستقیم از رژیم غذایی اثر می‌پذیرند. سلول‌های پوستی برای ترمیم و ساخت‌ به کلاژن و اسید‌های چرب نیاز دارند که بخش اصلی ساختار سلول‌های پوست است. این مواد در بدن از پروتئین کافی‌ و اسید‌های چرب ضروری ساخته می‌شوند. کلاژن برای ترمیم و انعطاف پوست، و اسید چرب برای حس شادابی و رطوبت طبیعی پوست ضروری است.

پس جواب صد در صد بله است. با تغییر در رژیم خود هزینه‌ای که صرف کرم و سایر مواد آرایشی‌ برای پوست و مو می‌کنید بسیار کم می‌شود.

مهمترین مواد مغذی برای پوست چیست؟

در کل یک رژیم متعادل برای حفظ سلامت و طراوت پوست و مو ضروری است اما از مهمترین مواد مغذی به لیست زیر اشاره کرد:

روی: روی یک ماده معدنی و ضروری برای بدن است که در فعالیت آنزیم‌های بدن نقش مهمی دارد. از سوی دیگر روی به تنهایی در ساختار سلول‌های پوست و مو وجود دارد و کمبود آن موجب شکنندگی مو و تخریب سلول پوستی می‌شود.

اسید‌های چرب ضروری: از مهم‌ترین اسید‌های چرب ضروری می‌توان به امگا ۳ و امگا ۶ اشاره کرد. این دو اسید چرب به صورت مستقیم در ساختار سلول‌های بدن و پوست وجود دارند و حضور آن‌ها برای انعطاف پوست و رطوبت طبیعی‌ ضروری است. از سوی دیگر این مواد خاصیت ضد التهابی دارند و در نتیجه از آسیب رسانی به سلول‌های پوستی جلوگیری می‌کنند.

آنتی اکسیدان ها: مواد آنتی اکسیدان در حقیقت سپر دفاع پوست و موی شما هستند. این مواد با جذب و دفاع بدن در مقابل سموم و مواد آسیب رسان به بدن، شکسته شدن و تخریب سلول‌ها را به حداقل می‌رسانند.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.