231

روز را بهتر آغاز کنید!

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

بسیاری از افراد صبح‌ها بسیار کسل از خواب بیدار می‌‌شوند و همین موضوع کسالت در طول روز را با خود به همراه می‌‌آورد. در این مطلب به توصیه‌هایی‌ از طرف متخصصان خواهیم پرداخت که آغازی بهتر، پر انرژی تر و روزی کارا تر با راندمان بالا را رقم می‌‌زنند.

روز را بهتر آغاز کنید!

۱. شب‌ها زودتر بخوابید

مهم ترین زمان برای شارژ باطری‌های بدن شما، در هنگام خواب است. اگر مقدار خواب کافی‌ نبوده یا نامنظم باشد، خستگی‌ و کم انرژی بودن را به دنبال خواهد داشت. قبل ۱۲ بخوابید و ۷ تا ۸ ساعت را پر کنید.

۲. برنامه ریزی از شب قبل

بسیار مهم است که برای هر روز جدیدی از روز قبل برنامه‌ریزی کنید یا حتی لیست تهیه کنید. زمانیکه از خواب بیدار می‌‌شوید اگر برنامه‌ای زمان بندی شده و مشخص داشته باشید، انگیزه بیشتری خواهید داشت.

۳. در تخت نمانید

به محض زنگ خوردن آلارم گوشی یا ساعت بالای سرتان، از جا بلند شوید و چند ثانیه  بنشینید و سپس دوش بگیرید یا آماده شوید. آلارم را به تعویق نندازید و ۵ دقیقه‌های بیشتر خواب را غنیمت نشمارید. بدن صبح‌ها پس از بیداری، اگر به خواب رود سبب رخوت خواهد بود.

۴. آب بنوشید

بلافاصله پس از بیدار شدن، یک لیوان آب بنوشید. به هنگام خواب بدن شما به دلیل تعریق بی‌ آب یا به اصطلاح دهیدراته می‌‌شود و کم آبی‌ بدن یکی‌ از علل اصلی‌ بی‌ انرژی شدن آن است.

۵. نرمش کنید

پس از بیدار شدن ۵ دقیقه حرکات کششی انجام دهید. هم جریان خون را به گردش می‌‌اندازد و هم اکسیژن بیشتری به مغز شما می‌‌رساند. به خصوص دستها و گردن را نرمش دهید.

۶. حتما صبحانه بخورید

مهم ترین وعده غذایی در روز صبحانه است. سوخت اصلی‌ مغز و بدن شما را تامین کرده، آنها را آماده انجام وظیفه در طول روز می‌‌کند.

۷. تمام افکار منفی‌ را از ذهنتان دور کنید

صبح ها به هیچ مشکل یا مورد منفی‌‌ای فکر نکنید و سعی‌ کنید تمرکز خود را بر روی تمام اتفاقات احتمالی‌ خوب زندگی‌ و نداشتن استرس متمرکز کنید.

۸. چند دقیقه‌ای به اهدافتان فکر کنید

یکی‌ از اصلی‌‌ترین محرک‌های هر انسانی‌ در آغاز روزی جدید، انگیزه‌های اوست. به اهدافی‌ که دارید فکر کنید، به جای انجام اجباری کارها و بیزاری از آنها، راهی‌ برای دستیابی به هر آنچه که می‌‌خواهید ببینید.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.