617

روش های افزایش رشد مو

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

در حالی که سالم نگه داشتن موها برای خود وظیفه ای مستقل است، تمرکز روی رشد موها می تواند سخت تر باشد.

روش های افزایش رشد مو

برای اینکه موهای خود را سالم و درخشان نگه دارید باید انرژی، تلاش و مراقبت زیادی را به کار بگیرید. اما همیشه موادی هستند که می توانند در کنار سالم نگه داشتن موها به این فرآیند سرعت ببخشند. در این مقاله قصد داریم شما را با برخی از این ترکیبات طبیعی آشنا سازیم.

ماسک ماست و تخم مرغ
یک عدد تخم مرغ
۲ قاشق غذاخوری ماست

در یک کاسه، تخم مرغ را آنقدر بهم بزنید تا زرده و تخم مرغ کاملا به هم بچسبند. به تخم مرغ ها دو قاشق ماست اضافه کنید، سپس خوب بهم بزنید تا ماده ای خمیری شکل درست شود.

موهای خود را بخش بخش کنید و این ماسک را از ریشه تا نوک موها بمالید. مطمئن شوید تمام موهای خود را به آن آغشته کرده اید، سپس اجازه دهید ماسک به مدت ۲۰ تا ۳۰ دقیقه روی موها بماند. ماسک را با آب سرد و شامپو از روی سر بشویید.

می توانید این ماسک را دوبار در هفته مورد استفاده قرار دهید. تخم مرغ سرشار از پروتئین است که به تغذیه کف سر و مو کمک می کند. ترکیبات این ماسک باعث می شوند موها سریع و سالم رشد کنند.

ماسک موز و ماست

این ماسک فوق العاده آب رسان، مغذی و همچنین دارای ترکیبات تمیز کننده پوست کف سر است. کمک می کند پوست کف سر و موی سرتان سالم بماند.

یک دوم از یک موز رسیده
یک قاشق غذاخوری ماست
۳ قاشق غذاخوری عسل
یک قاشق غذاخوری آبلیمو

در یک کاسه، موز را پوره کنید تا کاملا نرم شود و توده ای وجود نداشته باشد. بقیه مواد را به موزهای پوره شده اضافه کنید و خوب با هم میکس کنید تا نرم شوند. ترکیب را از ریشه تا بالای موها بمالید تا زمانی که کاملا موها را فرا بگیرد. موها را ۲۵ تا ۳۰ دقیقه آغشته به ماسک نگه دارید. در پایان موهایتان را با شامپو بشویید. می توانید این کار را دوبار در هفته تکرار کنید.

ماسک روغن زیتون و ماست

سالم نگه داشتن مو و پرهیز از شکستگی آن، برای رشد موها ضروری است. این ماسک موهای شما را نرم نگه می دارد و باعث می شود راحت تر بتوانید حالتشان دهید. شستشو با آب و آبلیمو نیز pH پوست کف سر را متعادل می کند و به درخشندگی موها کمک می کند.

یک قاشق غذاخوری روغن زیتون
یک فنجان ماست
یک قاشق غذاخوری آب لیمو
۲ فنجان آب

روغن و ماست را در یک کاسه ترکیب کنید و کنار بگذارید. آب لیمو و آب را پارچ ترکیب کنید. موهای خود را با شامپو بشویید و آب اضافی را از آن بگیرید. ماسک ماست و روغن را به موهای مرطوب خود بمالید و اجازه دهید ۲۰ دقیقه بماند. ماسک را با آب سرد یا ولرم بشویید، سپس موها را با ترکیب آب و آبلیمو بشویید. می توانید دو بار در هفته این کار را انجام دهید.

ماسک عسل و ماست

این ماسک، ماسکی فوق العاده برای کنترل تولید روغن و در نتیجه جلوگیری از مسدود شدن فولیکول های آن در کف سر است. اگر موهایی خشک دارید می توانید به این ماسک، موز نیز اضافه کنید و اگر موهایی چرب دارید توت فرنگی اضافه کنید.

یک دوم فنجان ماست
یک قاشق غذاخوری عسل
یک قاشق غذاخوری سرکه سیب

تمام مواد گفته شده را داخل یک کاسه ترکیب کنید تا کاملا نرم شوند. ترکیب بدست آمده را از ریشه تا نوک موها بمالید. این کار را تا زمانی که موها به کلی آغشته شوند ادامه دهید. اجازه دهید ترکیب عسل و ماست، ۳۰ دقیقه روی موها بماند. آن را با یک شامپوی ملایم بشویید. می توانید این کار را هر هفته دو مرتبه تکرار کنید.

ماسک آلوئه ورا و ماست

آلوئه ورا مقدار زیادی آمینو اسید و پروتئین در خود دارد. این گیاه همچنین ضد میکروب است و کمک می کند پوست کف سرتان سالم باقی بماند.

۳ قاشق غذاخوری ژل خالص آلوئه ورا
۲ قاشق غذاخوری ماست
۲ قاشق غذاخوری روغن زیتون
یک قاشق غذاخوری عسل

مواد گفته شده را در یک کاسه ترکیب کنید تا نرم شوند. ابتدا مواد را به مدت ۱۵ دقیقه به کف سر خود ماساژ دهید. همین که ماساژ را انجام دادید، کل موها را با این ماسک بپوشانید و بگذارید ۳۰ دقیقه بماند. آن را با شامپو بشویید. می توانید بیش از ۲ بار در هفته از این ماسک استفاده کنید.

ماسک آبلیمو و ماست

این ماسک مو یکی از ساده ترین روش ها برای تسکین پوست سر تحریک شده است. با این ماسک می توانید روغن اضافی از پوست کف سر را حذف و تولید سبوم را تنظیم کنید. در نتیجه سلامت فولیکول ها افزایش می یابد و موهایی سالم خواهید داشت.

۴ قاشق غذاخوری ماست
۲ قاشق چایخوری آبلیمو
یک قاشق چایخوری عسل

مواد گفته شده را داخل یک کاسه با هم ترکیب کنید تا خوب نرم شوند. این ترکیب را به کف سر و موها بمالید. اجازه دهید این ترکیب به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه روی سرتان بماند و سپس با آب ولرم شستشو دهید. از این ماسک مو می توانید هفته ای یک مرتبه استفاده کنید.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
1 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.