366

روش های طبیعی درمان آفتاب سوختگی

|
0 دیدگاه

به کار بردن یک ماسک طبیعی ضد سوختگی پوست می تواند آفتاب سوختگی که در فصل تابستان بسیار رایج است را به سرعت محو کند.

روش های طبیعی درمان آفتاب سوختگی

به علاوه، این ماسک ها به از بین رفتن لکه های تیره پوست کمک کرده و ظاهری براق و شفاف به پوست شما می بخشند. شما می توانید ماسک صورت ضد آفتاب سوختگی خود را با استفاده از ترکیبات طبیعی روشن کننده پوست مانند آلوئه ورا، آرد نخودچی و … تهیه کنید. در این مقاله دستور تهیه انواع ماسک ضد آفتاب سوختگی موثر خانگی را ذکر می کنیم.

ماسک صورت حاوی آرد نخودچی

۲ قاشق غذاخوری آرد نخودچی را در ظرف مناسبی بریزید. نصف قاشق غذاخوری ماست به آن اضافه کنید. سپس یک قاشق غذاخوری ژل آلوئه ورا به آنها بیفزایید. مواد را به خوبی هم بزنید تا خمیر نرمی به دست آید.

این خمیر را به مقدار زیاد روی پوست پخش کنید. شما می توانید این ماسک را برای پوست صورت، بدن، دستها و پاها نیز استفاده کنید. اجازه دهید ماسک روی پوستتان خشک شود، سپس آن را از روی پوست بردارید. در آخر، پوستتان را با آب خنک بشویید. از این ماسک یک یا دو بار در هفته استفاده کنید.

ماسک صورت خیار و آب لیموترش

یک قاشق غذاخوری آب خیار را داخل ظرف بریزید. ۲ قاشق چایخوری آب لیموترش تازه را به آن اضافه کنید. سپس یک قاشق چایخوری گلاب را به مواد فوق بیفزایید و به خوبی مخلوط کنید. ماسک را روی پوستتان بمالید. بگذارید به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه روی پوست بماند، سپس بشویید. این ماسک را دو بار در هفته استفاده کنید.

برای تهیه آب خیار می توانید از آبمیوه گیری استفاده کنید یا به راحتی یک خیار را رنده کنید و با فشردن خیار رنده شده بر روی یک صافی، آب آن را استخراج کنید.

ماسک صورت گوجه فرنگی و ماست

یک عدد گوجه فرنگی را خرد کنید و داخل مخلوط کن بریزید. یک قاشق غذاخوری ماست به آن اضافه کنید. سپس یک قاشق غذاخوری آب لیموترش به آن بیفزایید. مخلوط کن را روشن کرده و بگذارید تا به خوبی هم بخورند. این ماسک صورت را همانند ماسک خیار و لیمو ترش که در بالا ذکر شد استفاده کنید. این ماسک را ۳-۲ بار در هفته و بطور منظم به کار ببرید.

رفع آفتاب سوختگی با یخ

در صورتی که پوستتان دچار آفتاب سوختگی شده، چند قالب یخ را روی پوست و محل آفتاب سوختگی قرار دهید، این کار هم سبب سوزش احتمالی پوست را از رفع نموده و هم پوست را هیدراته می نماید. علت چنین تاثیری آن است که یخ که از آب تشکیل شده، وقتی روی پوست قرار می گیرد، درد را تسکین داده و التهاب را از بین می برد.

به محض اینکه متوجه آفتاب سوختگی و برنزه شدن پوست بر اثر اشعه خورشید شدید، فورا قسمتی از پوست را که دچار آفتاب سوختگی شده، با مالیدن قالب های یخ روی آن خنک نمایید.

معصومه حیدری
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.