553

مواد معدنی مورد نیاز برای رشد مو

|
0 دیدگاه

آیا می دانستید که رژيم غذايی شما اثر مهمی بر سلامت موهای‌تان دارد؟ تغذيه مناسب قادر است به شما موهایی سالم، درخشان و زیبا بدهد و موجب رشد بیشتر و بهتر موهای شما گردد.

مواد معدنی مورد نیاز برای رشد مو

موهای شما نیز مانند سایر اندام‌هایتان با رژيم غذايی مناسب بهتر رشد کرده و سالم‌تر می‌مانند. مواد معدنی مانند آهن، روی و منیزیم در رساندن مواد غذایی و اکسیژن و کارکرد سلول‌ها بسیار مهم هستند، املاح معدنی موجب رشد موها می‌گردند و جذب ویتامین‌ها را افزایش می‌دهند. که در این مطلب به معرفی آن‌ها می‌پردازیم.

آهن

آهن باعث افزایش ضخامت و تسریع رشد موها شده و کمبود آن در بدن موجب شکننده شدن، کدر شدن و خشک شدن موها می‌شود. همچنین انتقال اکسیژن به سلول‌ها را تسهیل می‌کند و موجب افزایش عملکرد آن‌ها می‌شود. موادی چون گوشت قرمز، مرغ، تخم مرغ، اسفناج، کشمش و زردآلو سرشار از آهن هستند.

زینک

رابطه‌ی مستقیمی بین کمبود زینک و ریزش مو وجود دارد. زینک موجب تعادل میان هورمون‌ها شده و درنتیجه باعث کاهش ریزش مو و سفیدی زودرس می‌شود. موادی چون صدف خوراکی، آجیل، تخم مرغ، نخود، سیب زمینی شیرین و اسفناج سرشار از زینک هستند.

منیزیم

تحقیقات نشان می‌دهد که کمبود منیزیم در بدن باعث تغییر غیرطبیعی در رشد موها می‌شود. منیزیم به حفظ سلامت پیاز مو کمک کرده و باعث تعادل در رشد موها می‌شود. موادی چون آجیل، ماهی سالمون، دانه‌های خوراکی و برنج وحشی سرشار از منیزیم هستند.

پروتئین

موهای شما از پروتئین ساخته شده است و به جرات می‌توان گفت که پروتئین یکی از مهم‌ترین مواد مغذی برای رشد مو است. این ماده‌ی حیاتی باعث استحکام پیاز مو شده، اشتها را کنترل کرده، به کاهش وزن کمک کرده و عضله سازی می‌کند. موادی چون تخم مرغ، خرما، سبزیجات، شیر، پنیر تازه، جوانه‌، شیر و پنیر مغزها، عدس، لوبیا، ماهی، مرغ بدون چربی، گوشت گاو و ماست یونانی منبع غنی از پروتئین هستند.

اسیدهای چرب امگا ۳

اسیدهای چرب امگا ۳ به از بین بردن افسردگی، التهاب و حفظ سلامت قلب معروف است. همچنین باعث چاق شدن صورت و درخشش موها می‌شود. امگا ۳ مسئول حفظ سلامت غشاء سلولی شده که موجب تقویت تمام نقاط بدن از جمله مو می‌شود. موادی چون انواع ماهی‌ها، روغن کبد ماهی، صدف خوراکی، دانه گیاه کتان،گردو و دانه سویا منبع غنی از امگا ۳ هستند.

0 پسندیده شده
معصومه حیدری
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.