883

نوشیدنی پروتئینی و کاهش وزن

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

پروتئین یک ماده غذایی بسیار مهم و ضروری  برای سلامت بدن است و برای کاهش وزن اهمیت دارد.

نوشیدنی پروتئینی و کاهش وزن

دریافت کافی‌ پروتئین در رژیم غذایی به افزایش میزان متابولیسم بدن، کاهش اشتها و پر خوری کمک کرده و در بدن به جایگزینی چربی با ماهیچه سرعت می‌دهد. یکی‌ از ساده‌ترین راه‌ها  برای دریافت پروتئین کافی‌ استفاده از شیک پروتئین است که به کاهش وزن هم کمک زیادی می‌کند.

شیک پروتئین به راحتی‌ قابل تهیه و به سادگی  قابل مصرف است. شما می‌توانید به این ترکیب مواد دیگری هم اضافه کنید. انواع زیادی از این محصولات وجود دارند اما شاید محبوب‌ترین آنها در بازار محصولات زیر است:

پروتئین وی whey : به راحت و با سرعت در بدن جذب می‌شود و حاوی همه آمینو اسید‌های ضروری است.
پروتئین کازیین Casein : جذب آن کندتر است و حاوی همه آمینو اسید‌های ضروری است..
پروتئین سویا: یک پروتئین بر پایه گیاهی است و حاوی همه آمینو اسید‌های ضروری است. همچنین دارای مقادیر زیادی ایزوفلاون است که برای سلامتی‌ ضروری است.
پروتئین برنج: پروتئین گیاهی است که حاوی کمی‌ امینو اسید ضروری برای بدن است.

اثر شیک پروتئین روی لاغری چیست؟

شیک پروتئین اشتها و حس گرسنگی را کم می‌کند؛ نتیجه مطالعات نشان داده است که مصرف پروتئین بالا در صبحانه باعث کاهش دریافت کالری تا ۲۰۰ کالری در روز است. نتیجه یک مطالعه دیگر نشان داده است که افزایش پروتئین غذا در افراد  باعث کاهش حجم هر وعده  شده است. از سمت دیگر شیک پروتئین سبب افزایش متابولیسم در بدن می‌شود.

این یک موضوع ثابت شده است که بدن برای هضم و جذب پروتئین انرژی‌ بیشتری مصرف می‌کند و در نتیجه این باعث سوزاندن کالری بیشتر در بدن و لاغری است. هم چنین مصرف پروتئین کافی‌ حجم عضلات را افزیش داده و این امر باعث سوزاندن کالری بیشتر می‌شود.

مصرف یک وعده شیک پروتئین برای شروع روز سیار مناسب است. بهتر است که قبل از غذای اصلی‌ به جای وعده غذایی مصرف شود. به یاد داشته باشید که فقط می‌توانید یک وعده را با شیک پروتئین جایگزین کنید و شما به یک رژیم متعادل با سبزیجات بالا و همچنین دریافت پروتئین از غذا نیاز دارید.

در برخی‌ افراد مصرف طولانی مدت شیک پروتئین ممکن است موجب درد شکم شود که معمولا با عوض کردن نوع محصول این مشکل بر طرف می‌شود.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.