316

چای سفید و کاهش وزن

|
0 دیدگاه

دنبال کردن یک رژیم با کالری محدود برای طولانی مدت بسیار سخت است. اما راه حال دیگر برای کاهش وزن با داشتن یک رژیم غذای متعادل نوشیدن برخی‌ از چایو دمنوش‌ها است.

چای سفید و کاهش وزن

برخی‌ از این نوشیدنی‌ها اشتهای شما را کم و و برخی دیگر متابولیسم بدن شما را افزایش می‌دهند. شاید این مطلب به ظاهر تبلیغاتی باشد ولی‌ دلایل علمی‌ زبادی برای اثر بخشی این نوشیدنی‌ها وجود دارد. متخصص تغذیه ما در این مطلب به خواص چای سفید و اینکه چگونه می‌تواند به کاهش وزن شما کمک کنند پرداخته است.

چای سفید در حقیقت همان برگ چای است که فقط خشک شده است و روی آن فرآوری کارخانه‌ای صورت نگرفته است. بهترین زمان نوشیدن این چای شب‌ها و قبلخواب است. نوشیدن چای سفید شما را آرام و آماده خوابیدن می‌کند چرا که اثر بسیار خوبی‌ روی سیستم عصبی و فشار خون می‌گذارد. از سمت دیگر چای سفید دارای اثر چربی‌ سوزی در بدن است.

بر اساس مقاله چاپ شده در مجله تغذیه و متابولیسم، این نوشیدنی از به وجود آمدن سلول‌های چربی تازه در بدن جلوگیری می‌کند و از سمت دیگر تجزیه چربی‌ را سرعت می‌دهد؛ در نتیجه میزان چربی‌ بدن را کم می‌کند. گروه دیگری از متخصصین یافته‌اند که چای یک منبع غنی‌ از کاتچین است،

کاتچین یک ماده آنتی اکسیدان بسیار قوی است که به آزاد شدن چربی‌ از سلول چربی‌ سرعت می‌‌دهد و به کبد کمک می‌کند تا چربی‌ را به صورت انرژی‌ بسوزاند. پس با دنبال کردن یک رژیم متعادل و نوشیدن مقدار کافی‌ چای سفید سرعت کاهش وزن شما بیشتر می‌شود.

0 پسندیده شده
معصومه حیدری
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.