537

درمان بیماری صرع با مشتقی از گیاهان دارای مواد مخدر

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

 کار آزمایی های بالینی جدید نشان می دهد، نسخه ای با ترکیب گیاهانی مانند ماری جوانا می تواند در برابر اشکال مقاوم صرع و درمان آن کمک کننده باشد.

درمان بیماری صرع با مشتقی از گیاهان دارای مواد مخدر

محققان دریافتند که این ترکیب، سبب کاهش حملات تشنج در کودکان و بزرگسالان با دو شکل سخت به درمان صرع می شود. این دو نوع عبارتند از سندروم دراوت و سندروم لنوکس.

این دارو در حال حاضر آزمایشی است و پزشکان تأکید کردند که به هر کسی کمک نمی کند و یک درمان محسوب نمی شود. از سوی دیگر آن ها به نتایج بسیار دلگرم کننده ای برای مدیریت اختلالات تشنجی دست یافته اند. آن ها همچنین اعلام کردند که این روش یک گزینه بالقوه خوب برای ارائه به بیماران است.

حدود ۲ تا ۵ درصد از کودکان مبتلا به صرع  LGS شامل اختلال و آسیب عقلانی همراه با تشنج در صرع می شوند. سندروم دراوت یک بیماری ژنتیکی نادر است که در مراحل ابتدایی آغاز می شود و باعث تشنج شدید و اکثر اوقات مشکلات رشد می شود.

این بیماری ها حتی با داروهای متعدد، رژیم های غذایی خاص و روش های دیگر هم به سختی کنترل و درمان می شوند. در یکی از آزمایشات ۱۲۰ کودک مبتلا به سندروم دراوت به طور تصادفی مورد بررسی و درمان قرار گرفتند که پس از ۱۴ هفته شاهد کاهش ۳۹ درصدی در فرکانس تشنج آن ها شدیم.

در آزمایش دیگری ۱۷۱ کودک و بزرگسال مبتلا به سندروم لنوکس مورد آزمایش قرار گرفتند که در نتایج مشابهی، شاهد کاهش ۴۴ درصدی تشنج بودیم. محققان اعلام کردند که داروهای ضد صرع جدید ممکن است خطرات کمتری را در دوران بارداری ایجاد کنند.

CBC  اعلام کرد که عوارض جانبی نیز از قبیل اسهال، کاهش اشتها و خواب آلودگی ممکن است ایجاد شود. این دو نوع سندروم تقریباً نادر هستند ولی نسبت به درمان مقاوم می باشند. محققان اعلام کردند برای به دست آوردن نتایج بهتر نیازمند پژوهش های بیشتری هستند.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.