167

آیا آلزایمرخطری برای قلب دارد؟

|
0 دیدگاه

شاید پلاک های پروتئینی آلزایمر به قلب صدمه بزند. به گزارش یک بررسی جدید در این مورد، قطعات پلاک پروتئین که در مغز بیماران مبتلا به آلزایمر وجود دارند ممکن است.

آیا آلزایمرخطری برای قلب دارد؟

باعث سفت شدن عضله قلب و افزایش خطر ابتلا به نارسایی قلبی برای این بیماران شوند، این  قطعات پروتئینی را بتا آمیلوئید می نامند.

نمونه تست های گرفته شده از بافت قلب حاکی از این است که در قلب بیماران آلزایمری سطح بتا آمیلوئید افزایش یافته بود. موضوع پر اهمیت این است که تکه های بتا آمیلوئید موجب ایجاد پلاک بین سلول های عصبی می شوند که یکی از مشخصه های بیماری آلزایمر است.

در یک تست نشان داده شد که ضخامت دیواره بطن چپ که یکی از بافت های حفره ی پائین قلب است در افراد مبتلا به آلزایمر زیاد شده است و به گفته محققان توانایی بطن برای انجام فعالیتش کم شده و همین امر باعث پمپاژ خون به خارج از قلب می شود.

این عوامل خطر به طور مستقیم منجر به بیماری و نارسایی قلبی می شوند. این یک نوع نارسایی قلبی به شمار می رود  که در آن بطنی که در طول زمان به طور مؤثر به قلب خون می کشاند، سفت می شود.

 براساس این نتایج پزشکان به بیماران مبتلا به آلزایمر درمورد مشکلات قلبی و مشکلات دیگر ارگان های بالقوه هشدار می دهند. به بیان یکی از پزشکان حاضر در این تحقیق: بیماران مبتلا به آلزایمر هم اکنون داروهای جدیدی مصرف می کنند که باعث طولانی شدن زندگی آن ها شده است،

اما احتمال دارد آنها درگیر مشکلات قلبی و حتی دیگر مشکلات ارگانی شوند. این تنها یک مسأله مغزی نیست، بلکه این بیماری یک بیماری سیستماتیک است.

 افزایش سطح بتاآمیلوئید در دیگر بافت های بیماران مبتلا به آلزایمر، ازجمله روده، کلیه و عضلات  نیز وجود دارد. با افزایش بتا آمیلوئید، استفاده بدن از کلسیم که به انتقال نورون و انقباض عضله کمک می کند تحت تاثیر قرار می گیرد و مشکلاتی را برای اعضای دیگر بدن به وجود می آورد.

برای ارائه درک بهتری از این مشکل، تعداد بیماران مورد مطالعه بیشتر و ارائه مطالب دقیق تر ی لازم است؛ هر چند در اکثر موارد درمان قطعی برای آن وجود ندارد.

0 پسندیده شده
معصومه حیدری
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.