476

ارتباط ارتفاع محل زندگی و سلامت افراد

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

مطالعات جدید دانشمندان درباره ارتباط سلامت فرد و محل زندگی وی، نشان میدهد که ارتفاع محلی که در آن زندگی می کنیم عامل بسیار مهمی است.

ارتباط ارتفاع محل زندگی و سلامت افراد

در این مطالعات محل زندگی افراد و درصد سلامت آن ها بررسی شده است.  تا از فواید سلامت جسمی و روانی زندگی در ارتفاعات آگاه شوید.

کاهش ریسک بیماری قلبی

در مطالعه جدید مشخص شده است زندگی در ارتفاعات بالا می تواند ریسک سندروم متابولیک را پایین بیاورد.

این سندروم تلفیقی از فاکتورهای از جمله فشارخون بالا، قندخون بالا، افزایش سطح کلسترول، و چربی اضافی دور کمر است. محققان دانشگاه ناوارا اسپانیا اطلاعات ثبت شده توسط هزاران شرکت کننده را از سال ۱۹۹۹ تا رسیدن به این نتیجه بررسی و مطالعه کردند.

آمایا لوپز پاسکول، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید: «ما به این نتیجه رسیدیم که افراد ساکن در نواحی مرتفع ۴۵۷ تا ۲۲۹۷ متری در مقایسه با افراد ساکن در مناطق سطح دریا (۰ تا ۱۲۱ متر) با ریسک کمتر ابتلا به سندروم متابولیک مواجه هستند.»

کاهش گرسنگی و محدویت چاقی

 مطالعه انجام شده در سال ۲۰۱۴ نشان می دهد زندگی در ارتفاعات بالا می تواند با افزایش لپتین و سایر هورمون های دخیل در کنترل اشتها، مانع از گرسنگی می شوند. همچنین مطالعه اخیر نشان می دهد زندگی در ارتفاع بالا با کاهش میزان چاقی مرتبط است.

کاهش اختلال بیش فعالی

محققان دانشگاه یوتا دریافته اند شیوع اختلال بیش فعالی با افزایش ارتفاع منطقه زندگی کاهش می یابد. مطالعه صورت گرفته در سال۲۰۱۵ نشان داده است که جوانان ساکنان در ارتفاعات بالا با کاهش قابل توجه نرخ ابتلا به اختلال بیش فعالی روبرو هستند.

کاهش وقوع تکان مغزی

 محققان دانشکده بهداشت عمومی کلورادو در سال ۲۰۱۳ به این نتیجه رسیدند که بین ارتفاع و جراحات مغزی ارتباط وجود دارد. نتایج مطالعه قیاس ورزشکاران دبیرستانی در منطفه سطح دریا با دانش آموزان در ارتفاعات بالاتر نشان داد دانش آموان مناطق مرتفع در معرض ریسک پایین تر تکان مغزی بودند.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
1 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.