Notice: Undefined property: wpdb::$get_charset_collate in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-includes/wp-db.php on line 618

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 510

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 525
ارتباط بیماری گلکوم با ویروس زیکا
332

ارتباط بیماری گلکوم با ویروس زیکا

|
0 دیدگاه

گلکوم یک بیماری است که به طور دائم می تواند باعث آسیب رساندن به عصب بینایی و در نتیجه  کوری شود. اولین مورد گلکوم از یک جنین در شکم مادر، که  مادرش در معرض ویروس زیکا قرار گرفته بود اعلام شد.

ارتباط بیماری گلکوم با ویروس زیکا

پژوهشگران می گویند در هیچ موردی قبل  از این مورد، ارتباط بین عفونت زیکا و گلکوم وجود نداشته است. بیماری گلکوم در مورد اول ویروس زیکا در طول بارداری، با پیشرفت به بخش جلوی چشم، بر روی  آن اثر گذاشته و باعث ایجاد آب سیاه بعد از تولد می شود.

محققان در حال یک همکاری مشترک برای درک بهتر و گسترده تری از نقایص موقع تولد ناشی از ویروس زیکا هستند که توسط پشه انتقال پیدا می کند.

محققان بررسی های خود را بر روی یک پسر سه ماهه که زمانی که در شکم مادر به زیکا ابتلا پیددا کرده بود انجام می دهند. پزشکان گفتند: اگرچه هیچ نشانه ای از گلکوم، در زمان تولد نبود، پس از تورم، درد و پاره شدن چشم راست نوزاد، گلکوم  تشخیص داده شد و عملیاتی برای از بین بردن فشار داخل چشم نوزاد توسط پزشگان صورت گرفت.

طبق گزارش یک مجله پزشکی: پزشکان باید مطلع باشند که گلکوم، یکی دیگر از نشانه های جدی از عفونت زیکا است، که می بایست در نوزادان در نظر گرفته شود و تحقیقات بیشتری برای گلکوم نوزادان، با عامل زیکا انجام شود.

آنچه که هرفردی باید در مورد زیکا بداند:

بیشتر بزرگسالانی که دچار زیکا شده اند، علائم خفیفی از آن می بینند، ولی نوزادان زنانی بارداری که آلوده هستند می توانند، نقص ویرانگری را تجربه کنند. یکی از معمول ترین آنها، میکروسفالی است و در این بیماری مغز توسعه پیدا نکرده و سر، به صورت غیر طبیعی کوچک است.

در مطالعات جدیدی که در هفته قبل منتشر شد، گزارش دادند که جنین در معرض ویروس زیکا در موقع تولد طبیعی به نظر می رسد، اما پس از نشان دادن نشانه هایی از میکروسفالی و دیگر ناهنجاری های مغز مشخص می شود که بیمار است. سازمان های بهداشتی از همه به خصوص زنان باردارخواستار اقداماتی برای محافظت از گزش پشه هستند.

بیش از ۴۴۰۰ گزارش عفونت زیکا در ایالات متحده توسط پشه داده شده است. با اینکه این ویروس به وسیله نیش پشه منتقل می شود، اما می تواند از طریق تماس جنسی هم انتقال پیدا کند. بسیاری از عفونت های گزارش شده در آمریکای لاتین و کارائیب پیش آمده است.

[click_like post_id='157059']

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.