743

تاثیر امواج مضر بر زنان باردار و جنین

|
0 دیدگاه

سلامت جنین می تواند در اثر امواج و پارازیت های مضر و خطرسازی که خانم های باردار درمعرض آنها قرار میگیرند با خطر مواجه شود،

تاثیر امواج مضر بر زنان باردار و جنین

خانم های باردار بهتر است از مناطقی که امواج زیادی دارند دوری کنند امواج الکترو مغناطیسی ،اشعه ها و پارازیت ها، عوارض زیادی برای سلامتی مادران باردار دارند، در ادامه با تونات همراه شوید تا آن ها را مورد بررسی قرار دهیم .

عوارض امواج الکترو مغناطیسی بر انسان

دستگاه‌های ارتباطی برای اتصال به اینترنت به رهیاب یا مودم نیاز دارند که به وسیله انتشار امواج الکترو مغناطیسی این اتصال برقرار می شود. بنابر مطالعه‌ ای که در سازمان بهداشت آمریکا انجام شد، این رهیاب‌ ها تاثیرات مخربی بر رشد گیاهان و انسان‌ ها دارند و قرار گرفتن طولانی مدت در معرض این امواج خطرناک است و منجر به عوارض ذیل میشود:

کاهش کیفیت خواب
بی‌خوابی
تشنج
عدم تمرکز
سردرد
بلوغ زودرس
سرطان
ناباروری
حمله قلبی
درد گوش

 تاثیرات امواج پارازیت بر جنین 

 از آنجایی که  اولین قسمتی که بعد تشکیل نطفه در جنین شروع به تقسیم سلولی، رشد و تکامل می کند مغز جنین می باشد قرار گرفتن خانم های باردار در معرض امواج پارازیت خطرات بسیار زیادی برای جنین در پی دارد. چه بخواهیم چه نخواهیم این امواج از بدن مادر عبور کرده و به جنین می رسد و اثرات خیلی مخربی بر جنین می گذارد.

این اثرات ممکن است به صورت ناهنجاری ها در رحم مادر بروز کند یا ممکن است بعد از به دنیا آمدن جنین علائم ناهنجاری ها و نارحتی ها را نشان دهد یا حتی در سن بلوغ این ناهنجاری ها بروز کند. وقتی این اشعه روی مغز اثر بکند علائم عصبی بروز میکند که نشان می دهد مربوط به قسمت هایی است که اشعه ها و پارازیت  آن قسمت از مغز را از بین برده اند.

به این علل ۳ ماه اول بارداری به قدری اهمیت دارد که حتی در این دوران هیچ داروی خاصی (به جز پاراسیتومول) نباید مصرف شود.

 اثرگذار روی:

اکسی پیتال باعث اختلال دید
اعصاب چشم باعث فلج حرکات چشم
پارانشیم مغز یا بافت سفید باعث MS یا مالتیپیل اسکلروز

مغز استخوان (بافت اسفنجی است که در اثر این امواج پارازیتی با فرکانس زیاد، حالت اسفنجی این بافت از بین می رود) باعث سرطان های خونی یا لوسمی، سرطان تخمدان، سرطان پستان، سرطان رحم و سرطان مغزدر کشورها یی که از پارازیت استفاده می کنند معمولا شنوایی کم کم ضعیف می شود و ضعف شنوایی پیدا می کنند،

سکته های قلبی یا انفارکتوس قلبی بروز میکند، رگ های قلبی دچار انسداد می شوند. همچنین باعث بسته شدن رگ های مغزی شده و سبب سکته های مغزی نیز می شود، باز بر حسب اینکه در کدوم قسمت مغز این رگ بسته شده است بر روی بدن اثر می گذارد، مثلا اگر رگی در قسمت چپ مغز دچار انسداد شود طرف راست بدن فلج می شود و برعکس.

1 پسندیده شده

معصومه حیدری
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.