298

جوانی با خواب بعد از ناهار

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

ممکن است شما هم از آن گروه افراد باشید که بعد از ناهار میخوابند تا بعد از ظهر سرحال باشند.

جوانی با خواب بعد از ناهار

اکثر افراد این خواب را فقط رفع خستگی نیم روزی در نظر می گیرند ولی رازی در خواب بعد از ناهار وجود دارد.اگر پس از ناهار خوردن ۱ ساعت خواب داشته باشید مغزتان پنج سال جوان تر میماند و دوران پیری و مشکلاتش را به تاخیر می اندازد.

چطور جوان بمانیم؟

دانشمندان در جدیدترین مطالعات خود کشف کردند خواب یک ساعته بعد از خوردن ناهار می‌تواند مغز افراد را تا ۵ سال جوان‌تر نگه دارد. بررسی ها نشان داده است، افرادی که بعد از ناهار، خواب کوتاهی دارند، تست‌های شناختی را بهتر انجام می‌دهند؛ مطالعه روی ۳ هزار سالمند چینی ۶۵ ساله، نتایج جدید را اثبات می‌کند.

 نکته مهم تحقیقات جدید حاکی از این است که خواب خیلی کوتاه و خیلی بلند نمی‌تواند باعث بدست آمدن چنین نتیجه‌ای شود و برای یافتن نتیجه قطعی این احتمال نیز ۳ هزار میانسال با میانگین سنی ۶۰ تا ۶۵ سال و خواب بین ۳۰ تا ۹۰ دقیقه بعد ناهار، مورد مطالعه قرار گرفتند.

این تحقیق که در مجله انجمن طب سالمندان آمریکا منتشر شده، نشان داد افرادی که بعد از ناهار، یک ساعت خواب دارند دارای توانایی‌های ذهنی و حالت شناختی عادی هستند و مغز آنها نسبت به سایر افراد ۵ سال جوان‌تر می‌ماند که همین باعث مشکلات کمتر در دوران پیری می‌شود.

 

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.