Notice: Undefined property: wpdb::$get_charset_collate in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-includes/wp-db.php on line 618

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 510

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 525
حمله قلبی در مبتلایان ایدز دو برابر است
406

حمله قلبی در مبتلایان ایدز دو برابر است

|
0 دیدگاه

یک بررسی جدید گزارش می دهد، ریسک حمله قلبی در افرادی که به HIV مبتلا هستند، تا دو برابر، بیشتر از افراد عادی است.التهاب مزمن HIV، حتی وقتی که هیچ ویروس قابل تشخیصی در خون نیست، همچنان ادامه دارد.

ارتباط حمله قلبی و ایدز

در افراد مبتلا به HIV احتمال ابتلا به بیماری های قلبی و سکته مغزی، بیشتر است؛ به این دلیل که ویروس با حفظ یک مخزن در بافت های بدن، یک پاسخ التهابی و ایمنی مزمن را دارد که می تواند باعث توسعه پلاک التهابی و در آخر سکته قلبی و مغزی شود.

تجمع پلاک، ۱۰ تا ۱۵ سال زودتر در بیماران مبتلا به HIV در مقایسه با افراد بدون عفونت پیش می آید. توانایی پیش بینی حمله قلبی و خطر سکته مغزی لازم است. بهترین روش برای انجام این کار هنوز معلوم نیست. محققان به مقایسه میزان حملات قلبی در مردم عادی با نرخ حملات قلبی در بین بیماران HIV پرداخته اند.

یک پژوهشگر بیان کرده است که خطر را می توان به دقت پیش بینی کرد، سپس بیماران را می توان با داروهایی که دارای خطر کمتری هستند معالجه کرد، از جمله داروهایی برای کاهش فشار خون و کلسترول.

حدود ۱/۲ میلیون آمریکایی مبتلا HIV بوده و حدود ۳۵ میلیون نفر در کل دنیا به این بیماری مبتلا هستند. این بیماران به شیوه ی متفاوتی زندگی می کنند. آنها شروع به ابتلا به بیماری های خطرناکی از جمله بیماری های قلبی می کنند. در ایالات متحده HIV، یک بیماری در جمعیت اقلیت است که می توانند برای بیماری های قلبی، بیشتر در معرض خطر قرار بگیرند.

یک آزمایش بالینی برای بررسی چگونگی افزایش تاثیر داروهای رایج در حال انجام است. کاهش کلسترول، ترک سیگار و ورزش بیشتر سه عامل قوی نگه داشتن سیستم ایمنی بدن در جمعیت آلوده به HIV می باشند.

[click_like post_id='157054']

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.