385

روشی جدید برای پیشگیری و درمان سرطان پستان

|
0 دیدگاه

سرطان پستان شایع ترین نوع سرطان در بانوان است. این نوع سرطان مخصوص بانوان است که راه های درمانی زیادی دارد و ممکن است به تخلیه سینه منجر شود.

روشی جدید برای پیشگیری و درمان سرطان پستان

اخیرا دانشمندان به روش جدیدی برای درمان سرطان پستان از طریق تزریق واکسن دست یافته اند. با تونات همراه باشید.

 در بیست درصد سرطان‌های پستان پروتئین HER2 روی سلول‌های سرطانی وجود دارد این نوع از سرطان های پستان بسیار مهاجم و بدخیم هستند.

یکی از دلایل گسترش سلول‌های سرطانی مهار سیستم دفاع ایمنی بدن ‌به وسیله آن‌ها است و در سال‌های اخیر هدف تعداد زیادی از تحقیقات درمانی سرطان بر تحریک مجدد سیستم دفاعی ایمنی بدن جهت شناسایی سلول‌های سرطانی و مقابله با آن‌ها است.

اکنون محققین نوعی واکسن را علیه پروتئین HER2 که روی سلول‌های سرطان پستان قرار دارد کشف کرده اند که می‌ تواند باعث کمک به سیستم ایمنی بدن انسان شود تا با سرطان پستان در مراحل اولیه مبارزه کرده و آن را درمان کند.

 در بیست درصد سرطان‌های پستان پروتئین HER2 روی سلول‌های سرطانی قرار دارد این گونه از سرطان پستان بسیار مهاجم و بدخیم هستند.

مطالعات گذشته حاکی از این است که سیستم ایمنی نمی‌تواند به‌خوبی این سلول‌ها را شناسایی کرده و علیه آن‌ها فعالیت کند. حالا محققین با کمک عده ای از سلول‌های ایمنی خود فرد مبتلا به سرطان که سلول‌های دندریتیک یا dendritic نام دارند این نوع واکسن را ساخته و روی ۵۴ زن مبتلا به مراحل اولیه سرطان پستان آزمایش کرده‌اند.

مطالعات صورت موید موثر بودن واکسن بوده است. نتایج این تحقیق در مجله Clinica- Cancer Research به انتشار رسیده است.

 

0 پسندیده شده
معصومه حیدری
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.