Notice: Undefined property: wpdb::$get_charset_collate in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-includes/wp-db.php on line 618

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 510

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 525
عمل جراحی بای پس معده چه تاثیری بر نوزاد دارد؟
484

عمل جراحی بای پس معده چه تاثیری بر نوزاد دارد؟

|
0 دیدگاه

 جراحی بای پس معده چگونه انجام می شود این عمل جراحی به چه افرادی پیشنهاد می شود پزشکان چه توصیه ها و پیشنهادات مهم پزشکی بعد از انجام این عمل جراحی لاغری دارند ؟

عمل جراحی بای پس معده چه تاثیری بر نوزاد دارد؟

این افراد باید به صورت روزانه مکمل مولتی ویتامین مصرف کنند و از برخی تغییرات رژیمی باید پیروی کنند. اطلاعات مهم در مورد این عمل جراحی و تاثیرات آن بر نوزاد را در ادامه بیان می کنیم.

     طبق نتایج بررسی، مادرانی که به خاطر کاهش وزن عمل بای پس معده داشته اند با خطر تولد نوزادان کم وزن رو به رو شدند. نتایج این تحقیق منجر به مراقبت های بالینی مختلفی برای این زنان می شود. جراحی بای پس معده برای چاقی شدید (BMI بالاتر از ۴۰) صورت می گیرد که در آن مسیر معده دور زده می شود و بنابراین فرد غذای کمتری می خورد.

این جراحی در مدت دو سال موجب کاهش وزن اضافی تا ۷۰٪ می شود اما به دلیل کاهش توانایی بدن در جذب این مواد، خطر کمبود ویتامین و املاح در پی دارد. زنانی که عمل بای پس انجام می دهند باید حداقل تا ۱۸ ماه اقدام به بارداری نکرده و موقعی که به وزن سالم و ثابتی رسیدند، باردار شوند.

همچنین باید روزانه مکمل مولتی ویتامین مینرال مصرف کنند.

افراط بیش از اندازه در غذا خوردن یا binge-eating

شاید برای شما  هم پیش آمده باشد که گاهی اوقات نمی توانید حجم غذای مصرفی خود را کنترل کنید ولی بعضی مواقع دیگر کنترل از دست شما خارج می شود و به صورت بدون کنترل تمایل زیادی به خوردن مواد غذایی دارید. این حالت را افراط در غذا خوردن یا غذا خوردن افراطی می گویند.

افراط وقتی است که شما مقادیر بیش از حدی از مواد غذایی را در یک مدت کوتاه مصرف می کنید.

جالب این است که اکثر اوقات انتخاب شما در این گونه پُرخوری ها غذاهای سالم نیستند. تحقیقات نشان داده اند که این حمله به مواد غذایی حتی بدون توجه به نوع غذای مصرفی برای شما ضرر دارد به خصوص اگر به دیابت هم مبتلا باشید، بنابراین باید با راهنمایی یک متخصص این عادت را از بین ببرید.

[click_like post_id='157062']

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.