Notice: Undefined property: wpdb::$get_charset_collate in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-includes/wp-db.php on line 618

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 510

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 525
عوارض خوردن بیش از حد نمک!
369

عوارض خوردن بیش از حد نمک!

|
0 دیدگاه

نمک مصرفی ما از کلر و سدیم تولید شده و محلول در آب می باشد.نمک از املاح های مهم است و مورد مصرف همه ما در طول روز می باشد.

عوارض خوردن بیش از حد نمک!

در دریا به میزان بسیار زیادی نمک وجود دارد که می توانیم از این نمک ها استفاده کنیم. این ماده خوراکی و کاربردی اگر به میزان صحیح استفاده شود مضر نیست اما مصرف این ماده خوراکی به مقدار زیاد سلامت را به خطر می اندازد.

حسین عبدالعزیزی کارشناس بهداشت مواد غذایی در خصوص مصرف نمک اظهار داشت:

استفاده کم از نمک طعام مطلوب است، اما خوردن غذا با نمک مسئله دیگری است، باید توجه داشت که میزان مصرف نمک طعام ۶ تا ۱۸ گرم در روز است.

وی همچنین افزود: مصرف بیش از این میزان نمک طعام موجب افزایش فشار خون و بیماری قلبی می‌شود. عبدالعزیزی تصریح کرد: کارشناسان معتقدند که مصرف بی‌رویه نمک مهمترین عامل میگرن یا سردرد عصبی است.. وی در ادامه اذعان کرد: نمک همچنین باعث آب جمع شدگی در بدن، از دست دادن پتاسیم و تورم در پاها می گردد.

 بیان این نکته که پتاسیم برای جذب و استفاده پروتئین در بدن ضروری است، خالی از لطف نیست. این کارشناس مواد غذایی متذکر شد: چنانچه شهروندان بخواهند میزان نمک خود را کاهش دهند می بایست از نوشیدن ماء الشعیر، منوسدیم گلوتامات، جوش شیرین و پودر پخت‌و پز، گوشت‌هایی همچون ژامبون، سوسیس، غذاهای کنسرو شده و یا یخ زده پرهیز کنند.

عبدالعزیزی در پایان خاطرنشان کرد: آشامیدنی‌های رژیمی ممکن است کم کالری باشند اما حاوی نمک هستند.

[click_like post_id='157007']

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.