298

نکات مهم مراقبت از دندان ها در سنین بالا

|
0 دیدگاه

رسیدگی به دندان ها یک کار ضروری است ولی متأسفانه افراد، از دندان های خود به خوبی مراقبت نمی کنند.

نکات مهم مراقبت از دندان ها در سنین بالا

شما می توانید با ۴ دقیقه مسواک زدن که با دو دقیقه و دو مرتبه در روز انجام می شود و چک کردن دندان هایتان و با مراجعه چند وقت یک بار به دندان پزشک، دارای دندان های سالمی باشید .

بهداشت دهان و دندان معمولا به عنوان یک بخش حیاتی از سلامت عمومی، نادیده گرفته می شود. در اینجا به نکاتی اشاره می کنیم که افراد مسن باید از آن در مورد دندان هایشان آگاه باشند. بیمارانی که مشکل قلب دارند: طبق نظر پزشکان بین بیماری های لثه و قلب یک ارتباط شناخته شده وجود دارد.

اما برخی از آخرین مطالعات نشان می دهد، بیماری های لثه ممکن است باعث ترویج بیماری های قلبی شوند. بیماری های لثه التهابی را به وجود می آورد که ممکن است باعث ایجاد یا تشدید ساخت پلاک در شریانها شود.بیماری لثه همچنین ممکن است موجب ایجاد خطر ابتلا به سکته مغزی،  بیماری آلزایمر و برخی از انواع آرتریت شود.

نکات مهم مراقبت از دندان

جلوگیری از خشکی دهان: بزاق، یک جز ضروری است که در حال انجام فرایند است که وظیفه قوی و سالم نگه داشتن دندان ها را برعهده دارد؛ اما بسیاری از داروهای تجویز شده مشترک، عامل خشکی دهان هستند که باعث پوسیدگی دندان و سایر مسائل بهداشتی دهان و دندان می شود.

در افراد مسن خشکی دهان بیشتر است که نوشیدن آب اضافی خیلی به آن ها کمک می کند.

۱٫ تهیه ی بهترین مسواک: 

داشتن یک مسواک خوب مثل داشتن یک سلاح پیشرفته در جنگ است پس همیشه بهترین سلاح را برای سالم نگه داشتن دندان هایتان انتخاب کنید.

۲٫ فلوراید:

مسواک زدن مطمئناً مهم تر از هر دهانشویه ای است. شستشو، فلوراید و خمیردندان می تواند به مراقبت از دندان ها کمک کند.

۳٫ مراقبت از رژیم غذایی خود:

کلسیم و ویتامین D ، مواد مغذی اکثرافراد مسن است که کمبود آن می تواند نقش مهمی در توسعه پوکی استخوان داشته باشد و این به نوبه خود می تواند احتمال ابتلا به از دست دادن دندان را افزایش می دهد .

۴٫ رفتن به دندان پزشکی و مشاهده دندانها:

هر شش ماه یکبار زمان بسیار مناسب، برای رفتن به دندان پزشکی می باشد.

۵٫ فشار برای پوشش بهتر دندان:

بهداشت ضعیف دهان و دندان یک مشکل بهداشتی عمومی در حال افزایش است و اگر ما به خاطر بهبود دسترسی  سالمندان به بهداشت کاری انجام ندهیم، بیشتر افراد مسن به جای مطب های دندان پزشکی و یا کلینیک های درمانی در اتاق های اورژانس خواهند بود.

0 پسندیده شده
معصومه حیدری
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.