Notice: Undefined property: wpdb::$get_charset_collate in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-includes/wp-db.php on line 618

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 510

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 525
هشدارخونریزی در دوران بارداری
333

هشدارخونریزی در دوران بارداری

|
0 دیدگاه

دوران بارداری یکی از حساس ترین دورانی است که هر مادری تجربه آنرا در زندگی خود دارد.

هشدارخونریزی در دوران بارداری

در این دوران ضروری است تا مراقبت های ویژه ای برای حفظ سلامت مادر و فرزند انجام شود که از نمونه آن توجه به نشانه ها و علائم ظاهری است. خونریزی در دوران بارداری از جمله خطرناک ترین علائم است که باید مورد توجه قرار بگیرد.

بیشتر زنانی که دچار خونریزی از واژن می‌شوند به خصوص در سه ماهه اول بارداری نوزادانی سالم به دنیا می‌ آورند. منظور از سه ماهه اول هفته‌های یک تا دوازده است. با این تفاسیر باید خونریزی از واژن را در این دوران از بارداری جدی گرفت. بعضی اوقات خونریزی در دوران بارداری می‌تواند نشان دهنده سقط قریب‌الوقوع یا وضعیتی باشد که نیاز به درمان به موقع و سریع دارد.

شما با بدست آوردن اطلاعات در مورد دلایل شایع خونریزی در دوران بارداری می‌توانید بفهمید که باید به دنبال چه چیزی باشید و چه وقت با پزشک خود تماس بگیرید. عوامل مختلفی برای خونریزی در دوران بارداری مطرح می شود. بعضی از آنها جدی هستند و بعضی خیر.

سه ماهه اول:

عوامل محتمل خونریزی در سه ماهه اول بارداری در زیر مشخص شده‌اند:

سرطان دهانه رحم: تغییرات دهانه رحم شامل جریان خون بیشتر به سرویکس و نرم شدن آن موجب خونریزی واژینال بی‌خطر بعد از نزدیکی یا تست‌های لگنی می‌شود.

بارداری خارج رحم خونریزی به خاطر لانه‌گزینی: در اوایل بارداری طبیعی است که تقریبا ۱۰ تا ۱۴ روز پس از لقاح و به دلیل اتصال تخم بارور شده به دیواره رحم رخ می‌دهد.

سقط بارداری مولار: اتفاقی است که به ندرت پیش می آید و در آن به جای جنین یک توده غیرطبیعی پس از لقاح در داخل رحم به وجود می آید.

بعضی عفونت‌های سرویکال سه ماهه دوم:

عوامل ممکن برای خونریزی در سه ماهه دوم بارداری در زیر تعیید شده‌اند: سقط جفت سرراهی قطع ناگهانی جفت بازشدن زودرس دهانه رحم (بی‌کفایتی سرویکال) که موجب زایمان زودرس می‌شود زایمان زودرس که ممکن است باعث خونریزی کمی شود به خصوص اگر همراه انقباضات منظم، کمردرد و فشار لگنی باشد.

مشکلات دهانه رحم: همچون عفونت، التهاب یا تومور دهانه رحم پارگی رحم: یک اتفاق نادر اما تهدید کننده زندگی فرد که در آن رحم در محل زخم بر اثر سزارین قبلی دچار پارگی رخ می‌شود.

خونریزی واژینال طبیعی در اواخر زایمان: علاوه بر خونریزی‌هایی که می‌توانند موجب ناراحتی شوند، بعضی از خونریزی‌های واژینال در اواخر بارداری طبیعیبه نظر می رسند. همراه نازک شدن دیواره رحم و ریلکس شدن آن برای آمادگی زایمان، موکوسی که دهانه رحم را مسدود کرده، خارج می‌شود.

در این زمان شما ترشح چسبناکی می بینید که می‌تواند همراه کمی خون باشد. این خونریزی نشانه طبیعی زایمان است که امکان دارد یک یا دو هفته بعد اتفاق بیفتد.

چه وقت به پزشک مراجعه کنید؟ شما باید پزشک خود را از هر گونه خونریزی در دوران بارداری باخبر سازید. برای توضیح دادن در مورد میزان خونریزی، چگونگی خونریزی و اینکه آیا شامل لخته یا بافت بوده یا نه، از قبل آمادگی داشته باشید.

 

[click_like post_id='157009']

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.