293

چه اتفاقی بعد از بلعیدن آدامس در بدن شما می افتد؟

|
0 دیدگاه

 در دنیای امروز مارک ها و برند های متفاوتی برای انتخاب آدامس وجود دارد و صد البته طعم های مختلفی ، متاسفانه برخی افراد عادت دارند آدامس را می بلعند.

چه اتفاقی بعد از بلعیدن آدامس در بدن شما می افتد؟

با این حال این عادت تا چه حد می‌تواند خطرناک باشد؟ به طور کلی آدامس توسط دستگاه گوارش تقریبا بدون تغییر باقی می‌ماند و تجزیه نمی گردد. بدن ما آن را از طریق مسیر منظم روده هضم می‌کند، با این حال، براساس تحقیقات صورت گرفته، در موارد نادر اگر کودک دچار یبوست باشد، این اتفاق می‌تواند موجب مسدود کردن روده او شود.

علی‌رغم خطر نسبتا کم آن، پزشکان توصیه می‌کنند که هیچ‌وقت آدامس را نبلعید چراکه این ماده برای روده ارزش غذایی صفر دارد و علاوه بر آن خطر مسدود کردن روده نیز همراهش است پس منطقی و عاقلانه است که بعد از جویدن آدامس آن را دور بیاندازید نه در معده تان! .

بعد از بلعیدن آدامس چه کارهایی در بدن انجام می‌شود؟

هنگامی که شما آدامسی را می‌بلعید سه اتفاق اصلی روی می‌دهد : اول، آنزیم معده شما سعی می‌کند تا آ‌ن را از بین ببرد و طی آن قند و مواردی همچون آن ها هضم می‌گردند.

سپس، موادی که هضم نشده‌اند ممکن است تخمیر شوند. فرآیند تخمیر ممکن است موجب نفخ معده گردد و در غیر این صورت می‌توان گفت که آسیب بسیار کمی وارد می‌شود. در نهایت، اجزایی مثل قطعات منعطف تنها ممکن است از طریق مدفوع خارج شوند.

معصومه حیدری
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.