Notice: Undefined property: wpdb::$get_charset_collate in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-includes/wp-db.php on line 618

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 510

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 525
ژنوم و درمان بیماری ها
464

ژنوم و درمان بیماری ها

|
0 دیدگاه

پژوهشگران روش های درمانی را بر اساس ژنتیک کشف کرده اند که می تواند انواع بیماری های سخت و صعب العلاج را درمان کند. آنها به این نتیجه رسیده اند که ژن هرشخص در درمان بیماری او نقش مهمی را ایفا می کند.

ژنوم و درمان بیماری ها

 مسعود هوشمند عضو هیأت علمی پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست‌فناوری به حوزه پزشکی شخصی اشاره کرد و گفت: ژنوم و سبک زندگی در درمان بیماری‌ها بسیار تاثیرگذاراست.

وی گفت: اولین همایش کنگره بین المللی  پزشکی شخصی ایران ۷ تا ۹ اسفندماه سال جاری در سالن همایش رازی دانشگاه علوم پزشکی ایران با همکاری وزارت بهداشت، دانشگاه بقیه‌الله، پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست‌فناوری، دفتر فناوری ریاست جمهوری و دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار خواهد شد.

 او همچنین در رابطه با حوزه پزشکی شخصی بیان کرد: زمانی که درمان را برای افراد شروع کرده و دارو تجویز می کنیم باید به مساله ژنوم توجه کنیم چرا که افراد درای ژنوم های متفاوتی هستند.

در بیماری‌هایی مانند سرطان، دیابت، سندروم‌های متابولیک، آسم، آلرژی، بیماری‌های قلبی و یا حتی موضوع پیوند، باید به مسئله ژنوم توجه داشت جراکه این بیماری ها به ژنوم افراد بستگی دارند.

 عضو هیأت علمی پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست‌فناوری ادامه داد: در حاشیه این کنگره، پنل‌های آموزشی و کارگاه برگزار خواهد شد و حضار و شرکت‌کنندگان می‌توانند از مطالب ارائه شده و دستاوردهای جدید در این حوزه بهره‌مند شوند.

همچنین هوشمند گفت: در این زمینه موضوع فارموکوژنتیک نیز خیلی اهمیت دارد و می‌توان گفت که افراد در درمان یک بیماری یکسان ممکن است نیاز به داروهای مختلف داشته باشند زیرا ژنوم متفاوتی دارند.

به طور مثال؛ دو نفر با ژنوم متفاوت مبتلا به سرطان پستان هستند که یکی از آنها با یک داروی شیمی‌درمانی ممکن است مداوا شود و دیگری با استفاده همان دارو نه تنها بیماری‌اش را درمان نکرده، بلکه شرایطش را حادتر می‌سازد. این بخاطر این است که ژنوم افراد متفاوت است.

وی نیز بیان کرد: در این کنگره بین‌المللی، میهمانان خارجی از کشورهای همچون سوئد، فرانسه، اتریش، اسپانیا، روسیه و قبرس و همچنین اساتید برجسته ایرانی در کنگره شرکت خواهند کرد، بنابراین شرکت‌کننده‌ها از آخرین دستاوردها در حوزه پزشکی شخصی بهره‌مند می‌شوند.

به گفته دبیر علمی اولین کنگره بین المللی  پزشکی شخصی، این کنگره برای شرکت کنندگان دارای امتیاز بازآزموزی است. همچنین پزشکان در حوزه ژنتیک، غدد، سرطان، آسم، آلرژی و دارو با شرکت در این کنگره از آخرین دستاوردهای علمی در حوزه پزشکی شخصی می توانند آگاه شوند و معلومات  خودرا ارتقا بخشند.

[click_like post_id='156948']

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.