363

کاهش خطر سقط جنین با ویتامین E

|
0 دیدگاه

یکی از نکات قابل تامل در دریافت ویتامین بدن دقت در میزان دریافت ویتامین ای است.

کاهش خطر سقط جنین با ویتامین E

این ویتامین در پیشگیری از بسیاری از بیماری های مزمن شما را یاری می دهد.

که از این بیماری ها می توان به کیست تخمدان و کیست های سینه اشاره کرد. خانم های باردار نیز باید ویتامین ای کافی دریافت کنند تا در معرض سقط جنین قرار نگیرند .طبق نتایج یک بررسی زمانیکه جنین ویتامین E‌ کافی دریافت نکند مادر باردار با خطر سقط جنین مواجه خواهد بود.

متخصصان آمریکایی علاوه بر بیان اینکه کمبود ویتامین E‌ مانع از شکل‌گیری و رشد برخی از اعضای بدن جنین می‌شود،

اظهار کردند: سقط جنین تنها یکی از چندین پیامد منفی کمبود این ویتامین در طول بارداری است. ویتامین E‌ همچنین به سیستم ایمنی برای مقابله با بیماری‌ها کمک می‌کند اما یکی از خصوصیات اصلی آن خاصیت آنتی اکسیدانی ویتامین ای است.

این خاصیت رادیکال‌های آزاد را که موجب آسیب سلول‌ها می گردند و به بیماری‌هایی همچون بیماری قلبی و سرطان منجر می‌شوند خنثی می‌سازد.

رادیکال های آزاد زمانی به وجود می آید که غذا به انرژی تبدیل شده یا با آلودگی مواجه باشد. نتایج مطالعات پیشین حاکی از آن است که ویتامین E‌ برای رشد جنین ضروری است که به شرح علت آن می پردازیم.

در جنین انسان برخی از حیاتی‌ترین دوره ها برای رشد مغز و سیستم عصبی، هفته‌های نخست بارداری هستند و به همین دلیل زنانی که قصد بارداری دارند یا باردار شده‌اند باید طبق نسخه، ویتامین E‌ و ریزمغذی‌های دیگر دریافت کنند. به گزارش مدیکال دیلی، از جمله علائم کمبود ویتامین E‌ ضعف عضلانی، بروز مشکل در قدرت بینایی و عدم تعادل در بدن هستند.

همچنین این کمبود در درازمدت می‌تواند موجب آسیب کبد و کلیه‌ها شود.

معصومه حیدری
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.