400

کدام هنرمندان در مبارزه با سرطان موفق بودند؟

|
0 دیدگاه

از هر چهارده میلیون نفر که سالانه در کل دنیا به سرطان مبتلا می شوند، هشت میلیون نفر راه مرگ را در پیش می گیرند.

کدام هنرمندان در مبارزه با سرطان موفق بودند؟

بیماری سرطان در کشور ایران دومین عامل مرگ می باشد و از هر ۱۰۰۰۰۰ نفر در کشورمان صد و سی و پنج نفر دچار بیماری سرطان میشوند.هنرمندان هم از این بیماری مستثنی نیستند و سرطان به سراغ بعضی آن ها میرود و رفته است.

در این میان اخبار مرگ زود هنگام هنرمندان به دلیل سرطان هم شنیده شد؛ اما هنرمندانی هستند که با این بیماری و سونامی‌اش در حال مبارزه اند، هرچند در میان این سونامی سرطان افراد گمنام زیادی با این بیماری درگیر هستند ولی این بازیگران معروف چهره‌هایی هستند که یا در حال مبارزه با آن هستند و یا شکستش داده‌اند.

با توجه به مستندات روابط عمومی معاونت درمان وزارت بهداشت از جمله این هنرمندان می‌توان به ابوالفضل پورعرب اشاره کرد. ابوالفضل پورعرب در اواخر سال ۸۹ بر اثر بیماری سرطان در بیمارستان بستری شد و تا سال ها برای درمان از بازی فاصله گرفت، اما بالاخره این بازیگر مشهور سینما بعد از سال ها دست و پنجه نرم کردنبا بیماری سرطان توانست آن را شکست دهد،

وی پس از این شکست و بهبود وضعیت جسمانی خود دوباره به سینما بازگشت.

حسین محب‌اهری بازیگر تئاتر و چهره معروف تلویزیونی نیز یکی دیگر از هنرمندانی است که از اوایل سال ۷۱ مبتلا به سرطان شد، توموری در قسمت گردنش دیده شد و تحت معالجه قرار گرفت. او با بیماری اش مبارزه کرد و توانست بر آن غلبه کند؛ اما در سال ۹۱ دردی در ناحیه پایش احساس کرد که باید جراحی می‌کرد و شیمی درمانی را از سر می گرفت.

بعد از این مدت درمان تومور از بین رفت؛ اما ۶ ماه بعد باز هم سلول‌های سرطانی در ریه، شکم و گردنش دیده شد، او بعد از دو سال و نیم درمان، باز هم این بیماری را شکست داد. وی بیان می کند: «سرطان مانند هر بیماری دیگری است همچون سرماخوردگی، میگرن و…. هر کسی ممکن است گرفتارش شود،

منتها وقتی بیماری سرطان به سراغ آدم می‌آید کمی بیشتر از برخی بیماری‌‌‌ها با بدن انسان کلنجار می‌رود. مهم این است که شما می‌خواهید به این کلنجار ادامه دهید یا نه. من می‌خواستم.». وی هم اکنون در سریال «ابله» کمال تبریزی که به شبکه خانگی آمده به بازی می پردازد.

در میان این مبارزان پیروز همچنین میتوان پیام دهکردی را مثال زد بازیگر سینما و تئاتر و کارگردان ایرانی و مدرس فن بیان و بازیگری که در سال ۸۵ از ابتلا به سرطان مغز استخوان اطلاع پیدا کرد و متوجه شد فقط چهار درصد شانس برای زنده ماندن دارد.

بازیگر فیلم شهریار و یک تکه نان در اوایل بیماری امید خود را از دست داده بود اما در کمال ناباوری موفق به مهار این بیماری شد و بهبودی اش را به دست آورد. او همچنان به فعالیت های هنری خود ادامه می دهد.
بهنام صفوی خواننده پاپ کشورمان نیز از همان ابتدا که با بیماری سرطان درگیر بود،

از روزهای تلخ کسالت خود اشاره کرد که بعد از سه سال همراه بودن با بیماری سرطان، بالاخره توانستم با دعاها و انرژی خوب مردم به بهبودی دست پیدا کنم و خوب شوم.

0 پسندیده شده

معصومه حیدری
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.