393

کشف واکسنی جدید و امیدوار کننده برای درمان سرطان

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

 سرطان از جمله بیماری هایی است که روز به روز افزایش پیدا می کند و خانواده های زیادی را درکل دنیا برای درمان آن درگیر کرده است که با هزینه سنگین پزشکی  همراه بوده است.

کشف واکسنی جدید و امیدوار کننده برای درمان سرطان

 تحقیقات وسیعی برای درمان آن و بهبود بیماران در حال افزایش است تا امید بیماران مبتلا به آن زیاد شود.

کشف یک واکسن ضد سرطان:

در جدیدترین تحقیقات یک واکسن ضد سرطان از سلول های خود بیمار مبتلا تولید شده است که باعث افزایش شانس زنده ماندن بلند مدت در مقابل این بیماری مهلک می شود.

این تحقیق جدید نشان می دهد بیماران مبتلا به لوسمی میلوئید حاد، که یکی از تهاجمی ترین سرطان های خون به شمار می رود باید شیمی درمانی های شدیدی انجام دهند. تعداد انگشت شماری از این بیماران لوسمی پس از پنج سال بهبود پیدا کرده اند

  این واکسن که از تلفیق سلول های سرطانی خون و سلول های ایمنی که از بدن خود بیمار گرفته می شود،

این واکسن باعث بهبود بلند مدت ۷۰ درصد از بیماران که یک گروه کوچک متشکل از ۱۷ نفر واکسینه شده با سن متوسط ۶۳ سال بودند شده است. سرطان خون می تواند دوباره به جای اول برگردد و دوباره شدت یابد. به این  دلیل که سلول های سرطانی، دارای توانایی فرار از شناسایی توسط سیستم ایمنی بدن فرد ه

 این روش درمانی اخیر (واکسن جدید) در اداره پیوند مغز استخوان، تحت شیمی درمانی به موفقیت رسیده است به این امید که سلولهای جدید گلبول های سفید تولید شده خون توسط مغز استخوان، قابلیت پیدا کردن و کشتن سلول های خونی سرطانی در بدن بیمار را دارند و از پیشرفت سرطان پیشگیری کنند.

متأسفانه مغز استخوان اهدایی می تواند نسبت به حملات بدن خود فرد پاسخ ایمنی داشته باشد.

     بیماران باید داروهای سرکوب کننده قوی ایمنی مصرف کنند، تعدادی از پزشکان تصمیم به تولید یک واکسن کردند که به سیستم آموزش می دهد، سلول های سرطان خون را یافته و به آنها حمله کنند. محققان نمونه مغز استخوان بیماران را پیش از شیمی درمانی گرفتند و از آن نمونه ها به دو سلول سرطان خون و سلول های سیستم ایمنی به دست یافتند.

تمام امید ها به پیدا کردن درمانی مناسب برای این بیماری رو به رشد است. ممکن است این واکسن بتواند درمان سرطان را همچون درمان یک سرماخوردگی ساده راحت کند و جان هزاران نفر را نجات دهد و موجب افزایش امید به زندگی در میان این بیماران شود. و همواره بهترین راه درمان پیشگیری از ابتلا به بیماری است.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.