324

ارتباط بین خستگی مزمن و باکتری های روده چیست؟

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

بیماری خستگی مزمن chronic fatigue syndrome بیماری مرموزی است. چیز زیادی از آن نمیدانیم ولی هرچه محققین بیشتر جستجو میکنند یافته های جدیدتری از این بیماری ناتوان کننده میابند.

ارتباط بین خستگی مزمن و باکتری های روده چیست؟

مطالعه ای جدید نشان داده که باکتری های روده نقش مهمی در ایجاد این بیماری دارند. همانطور که از نامش پیدا است مهمترین علامت آن خستگی طولانی است که علت واضحی برای آن یافت نشده است. همراه با خستگی علائم دیگری مانند کاهش قوای تعقلی، اختلالات خواب، بزرگ شدن غدد لنفاوی، درد عضلانی و مفصلی هم میتواند وجود داشته باشد.

بعضی محققین علت این بیماری را آلودگی های ویروسی میدانند و بعضی دیگر استرس های روحی و روانی و عده ای دیگر میگویند اختلالات هورمونی و یا مشکلات کارکردی در سیستم دفاع ایمنی بدن علت آن است.

با در نظر گرفتن اینکه بیش از ۹۰ درصد کسانی که بیماری خستگی مزمن دارند به بیماری روده تحریک پذیر irritable bowel syndrome هم دچار هستند این سوال پیش میاید که آیا ممکن است علت خستگی مزمن تغییر در یاکتری های روده باشد.

به تازگی محققان دانشگاه کلمبیا در نیویورک با بررسی باکتری های روده ۵۰ بیمار مبتلا به بیماری خستگی مزمن و مقایسه آنها با باکتری های افراد سالم متوجه شدند که فراوانی باکتری های خاصی در روده این بیماران با افراد طبیعی متفاوت است. محققان میگویند تغییر در جمعیت باکتریایی روده علائمی عصبی و هورمونی به مغز میفرستد که میتواند علائم بیماری خستگی مزمن را توضیح دهد.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.