361

با این هفت تفکر آرامش را مهمان زندگی خود کنید!

|
0 دیدگاه

همه ما با اندیشه ای پاک و خالص متولد شده ایم. به دوران کودکی خود بیاندیشید که تا چه اندازه شاد و سبکبال بودید.

با این هفت تفکر  آرامش را مهمان زندگی خود کنید!

برگشتن به آن دوران چندان هم دور از ذهن نیست. نیاز به ماشین زمان یا نیروی ماوراءالطبیعه ندارید. تنها کافیست ترس‌ها و افکار منفی که به مرور زمان در ذهنتان ریشه دوانیده را با افکاری مثبت جایگزین کنید. در این مقاله هفت تفکر مثبت را به شما معرفی می‌کنیم.

۱-آرامش با من شروع می‌شود.

اگر میخواهید در جهانی امن زندگی کنید، اول از همه باید خودتان امن باشید. شادی را موکول به زمان یا مکانی خاص نکنید، کافیست به دنیا و اطرافتان با عشق نگاه کنید و بذر عشق را همه جا بپاشید. سعی کنید به نوبه خود دنیا را محیط امن تری برای زندگی خود کنید. با مردم آرامش جو و صلح طلب همگام شوید. هر روز صبح که از خواب برمیخیزید بگویید: خداوندا امروز مرا برای بهبود این سیاره یاری کن.

جمله زیبایی از شهید چمران نقل شده است که می‌گوید: ((من ممکن است نتوانم این تاریکی را از بین ببرم؛ ولی با همین روشنایی کوچک؛ فرق ظلمت و نور و حق و باطل را نشان میدهم و کسی که به دنبال نور است؛ این نور هر چند کوچک باشد؛ در قلب او بزرگ خواهد بود))

۲-من در انتخاب اندیشه‌هایم آزاد هستم.

هیچ کس، هیچ جا یا هیچ چیز نمی‌تواند به شما انرژی منفی بدهد مگر آن که خود شما به آن‌ها نیرو دهید. هر وقت در شرایط دشوار قرار میگیرید با خود بگویید: من می‌توانم خود را با هوشیاری کامل از این شرایط خلاص کنم. انسان خردمند در مقابل شرایط دشوار زانو خم نمیکند. شرایط را تجزیه و تحلیل کنید و بهترین راه را انتخاب کنید.

بر ذهن خود مسلط شوید. هر کس بر ذهن خود غلبه کند از کسی که به کشوری مسلط شود، قوی تر است.

۳-من زندگی ام را هر روز می‌آفرینم.

آفرینش جهان هر روز از نو شروع میشود. آفرینش این گونه نیست که تمام شده باشد. خداوند در قرآن می‌فرمایند: ((کل یوم هو فی شان))

شما هم بخشی از این نظام آفرینش هستید.با قدرت انتخابی که خداوند به شما عنایت کرده، بکوشید لحظه‌هایی پر از عشق بیافرینید. یک پیام عاشقانه برای همسر تان، گرفتن دست یک نیازمند، مهربانی با بدنتان و… همه این‌ها جز فرآیند آفرینش هستند.

۴-احساسات من اندیشه‌های جاری در بدنم هستند.

پشت هر احساس منفی، یک تفکر اشتباه نهان شده است. احساسات خود را انکار نکنید، آن‌ها را بپذیرید و با تجزیه و تحلیل آنها تفکر غلط پشت آن را بیابید. این گونه میتوانید احساسات خود را بهبود بخشید.

به هنگام عصبانیت یا حسادت یا هر حس منفی دیگری،جلوی یک آینه بایستید و به خود بگویید: ((خب من این گونه احساس می‌کنم .کجای تفکرات من باعث شده که این گونه احساس کنم. چگونه می‌توانم بیاندیشم تا احساس بهتری داشته باشم.))

۵-من به فرآیند زندگی اطمینان دارم.

از دست دادن شغل، معشوق یا سلامتی ما را با بزرگترین ترس‌ها روبرو می‌کند. این طبیعی و عادی است که این ترس‌ها را تجربه کنیم، اما باید بدانیم که طبیعت از حباب متنفر است. وقتی چیزی از دست می‌رود چیزی بهتر جای آن را می‌گیرد. زندگی به ما عشق می‌ورزد و هرگز ما را زمین نمی‌زند.

۶-من در سن مناسبی هستم.

هر سال خصوصیات و ارزش خود را دارد و با عجایب مربوط به خودش پر شده است. ما پیری را غولی فرض کرده ایم که با انواع مصیبت‌ها به سراغمان می‌آید. در هر سن و سالی که هستید از زندگی لذت ببرید. هر موی سپید یا چینی روی صورتتان را به مثابه برگی ارزشمند از کتاب نفیس زندگی تان بدانید.

۷-خوشبختی دیگران آینه فراوانی من است.

خود را سوا از دیگر مردم ندانید. برای خوشبختی دیگران دعا کنید و بدانید امکانات برای همه به اندازه کافی هست.

0 پسندیده شده
معصومه حیدری
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.