481

ماریجوانا کلید درمان آلزایمر

|
0 دیدگاه

همانطور که می‌دانید بیشتر از ۲۰ ایالت از ایالات امریکا مصرف پزشکی ماریجوآنا را قانونی اعلام کرده اند.

ماریجوانا کلید درمان آلزایمر

طبق یافته‌های انجام شده این گیاه ممکن است کلید درمان بسیاری از بیماری‌ها مانند: گلاکوما (کوری تدریجی)، اضطراب، حملات صرع و حتی سرطانباشد. دانشمندان در تحقیقات اخیر خود متوجه شدند که این گیاه کلید درمان آلزایمر نیز می‌باشد چراکه می‌تواند با روند کاهش توانایی شناخت مبارزه کند.

به گفتۀ انجمن آلزایمر کمترین سنی که افراد به این بیماری دچار می‌شوند بین چهل و پنجاه سالگی است. این بیماری که نوعی جنون محسوب می‌شود با کاهش عملکرد مغز قابل شناسایی است. آلزایمر ممکن است با مشکلات کوچکی آغاز شود اما به تدریج همه چیز بدتر خواهد شد.

انجمن آلزایمر اعلام کرد: با گسترش این بیماری مغز با علایم جدی تری روبرو می‌شود. این علایم عبارتند از: دیس اورینتیشن (اختلال تشخیص موقعیت)، تغییر رفتار و حالت، از دست دادن هوشیاری درباره زمان، مکان و حوادث، سوءظن‌های نابجا درباره خانواده، دوستان و حتی پزشکان و پرستاران، از دست دادن بخش بزرگی از حافظه و به وجود آمدن مشکل در صحبت کردن، راه رفتن و بلعیدن.

آیا ماریجوآنا می‌تواند آلزایمر را درمان کند؟

علت بیماری آلزایمر انباشتگی پروتئین در سطح نرون‌هاست. با بالا رفتن سن پروتئین بتا آمیلوئید در مغز افزایش پیدا می‌کند.

محققین انستیتوی the salk در آزمایشگاه cellular neurobiology بر این باورند که درون یاخته‌های بتا آمیلوئید در واکنش‌های التهابی ماده سمی‌را وارد مغز می‌کند که به مرگ سلول‌های مغزی منجر می‌شود. التهابات سلول‌های عصبی منجر به بروز آلزایمر در سنین پایین تر می‌شود. محققین دریافتند که شاهدانه می‌تواند روند این بیماری را بهبود بخشد.

کانابینوئیدها شامل مواد روانگردان THC و غیر روانگردان CBD می‌باشد که از مغز محافظت می‌کند. آنها بتاآمیلوئید را برطرف کرده و واکنش التهابی را مسدود می‌کند. محققین اعلام کردند: تنها از طریق گیرنده‌های کاببینوئید و کاسپاز و مهارکنننده‌های ۵_LOX می‌توان از مرگ سلول جلوگیری کرد.

انستیتوی Biomolecular Chemistry مطالعات قبلی خود درباره گیرنده‌های شاهدانه را بررسی کرد و به این نتیجه رسید که آندوکانابینوئیدها ارائه دهندۀ واکنش انطباقی درونی هستند که باعث خنثی کردن فعالیت نوروشیمی‌و التهابی حاصل از‌هایپراکتیویتی (بیش فعالی) پروتئین تائو و آمیلوئید بتا است.

این تحقیق ممکن است که مسیر جدیدی برای مقابله با آلزایمر پیش روی ما قرار دهد.

0 پسندیده شده
معصومه حیدری
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.