Notice: Undefined property: wpdb::$get_charset_collate in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-includes/wp-db.php on line 618

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 510

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 525
آیا استرس در تقویت حافظه موثر است؟
292

آیا استرس در تقویت حافظه موثر است؟

|
0 دیدگاه

مقالات متنوعی تا کنون در مورد استرس منتشر شده است که در هریک از آن ها اشاره ای به مقدار کم و زیاد استرس و عوارض و مزایای آن دارد.

آیا استرس در تقویت حافظه موثر است؟

اخیراً مشخص شده اگر به میزان مشخصی استرس به مغز انسان وارد شود می تواند به طور بهتری روی مسائل تمرکز کند. و همین مقدار باعث تصمیم گیری درست تر در شرایط خطرناک می شود.

بررسی‌های انجام شده روی موش‌ها نشان داد مقدار معینی از استرس به آنها کمک می‌کند تا توانایی انجام بهتر و ظایف را داشته باشند با این وجود وقتی که حجم استرس بیشتر می شود، کارایی آنها به مقدار زیادی کاهش پیدا می کند.

محققان در این مطالعه به این نتیجه رسیدند فرآیند مشابه در انسان‌ها نیز وجود دارد در واقع می‌توان گفت مقدار مشخص از استرس باعث می‌شود انسان مسائل مختلف را در ذهن خود بهتر به یاد بیاورد و اگر حجم فشارهای عصبی از این مقدار بیشتر شود،‌ یادآوری اطلاعات کاملاً دچار اختلال می‌شود و کارایی مغز کاهش می یابد.

این اتفاق طبق آزمایش‌های انجام شده روی دانش‌آموزان هم به اثبات رسیده و مشخص شده است هرچقدر مقدار استرس آنها در هنگام امتحان استرس بیشتر باشد، کمتر می‌توانند اطلاعات را برای پاسخگویی به پرسش ها به یاد بیاورند.مطالعات شناختی نشان می دهد افرادی که دارای استرس مفید هستند در هنگام امتحانات نتایج بهتر بدست می آورند.

زیرا این نوع استرس قادر است در ارتقای هوش اثر مثبت داشته باشد و فعالیت‌های مغز را برای به یاد آوردن اطلاعات افزایش دهد. استرس مفید باعث می شود مغز انسان روی یک مسئله تمرکز بهتری داشته باشد و همین اتفاق عامل تصصمیم گیری بهتر انسان هنگام قرار گرفتن در موقعیت خطر می شود.

[click_like post_id='157539']

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.