249

بالا رفتن فشار خون خطر مرگ نوزاد را به همراه دارد

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

یکی از مشکلاتی که ممکن است ماداران باردار با آن مواجه شوند، فشار خون بالا است.

بالا رفتن فشار خون خطر مرگ نوزاد را به همراه دارد

اگر جزو مادرانی هستید که در دوران بارداری هستید و جنین در شک خود دارید، پس حتماً مراقبت های لازم را از این نوزاد آینده انجام می دهید. یکی از این مراقبت ها، می تواند جلوگیری از افزایش فشار خون هم باشد.

طبق تحقیقاتی که به تازگی انجام شده، در آخرین ماه های بارداری، حتی کوچک ترین افزایش فشار خون می تواند مرگ جنین یا کاهش وزن آن را باعث بشود.

به نقل از WebMD، محققان سوئدی با مطالعه روی مادرانی که دارای فشار خون بالا بودند، متوجه شدند که ۷۰ درصد یا بیشتر این مادران در هفته سی و ششم حاملگی نوزاد کم وزن یا مرده را به دنیا آورده اند. اما این میزان در مورد مادرانی که هفته های اول بارداری را با فشار خون بالا گذرانده اند، احتمال کمتری برای به دنیا آوردن نوزاد کم وزن داشته اند.

با این حال، محققان تاکید کرده اند که این مطالعه صرفاً یکی از عوامل را بررسی کرده است و این مطالعه تک پیوندی رابطه بین فشار خون بالا و سلامت نوزاد را ثابت نمی کند.

بنابر تحقیقات مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ایالات متحده، نوزادانی که هنگام تولد وزن کمی دارند، با احتمال بیشتری به مشکلات سلامتی دچار می شوند و به گفته مولفان این مطالعه، بهترین راه حل پیشگیری به جای درمان است.

محقق راهبر، دکتر انا کارین ویکسترام، دانشیار مامایی در دانشگاه آپسالای سوئد اظهار داشته است:ما درمان دارویی را برای مادران توصیه نمی‌کنیم. مطالعات قبلی فواید دارو را برای مادر یا کودک نشان نداده‌اند.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.