297

تاثیر منفی نمک بر حافظه را جدی بگیرید!

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

کلر و سدیم ۲ ماده ای هستند که نمک را بوجود می آورند. نمک از مهم ترین املاح در سر سفره های مردم است و در برخی خوراکی ها هم مورد استفاده قرار می گیرد.

تاثیر منفی نمک بر حافظه را جدی بگیرید!

نمک در دریا بسیار فراوان است و انسان ها می توانند از طریق دریاها نمک کل جهان را برداشت نمایند اما باید گفته شود که نمک یکی از مضرترین ها برای انسان میباشد.تحقیقات انجام شده نشان می‌دهد که مصرف زیاد نمک (سدیم) بر حافظه و عملکرد ذهن اثر منفی دارد.

برای انجام این مطالعه رژیم غذایی ۱۲۶۲ فرد بین سنین ۶۷ تا ۸۴ سال مورد بررسی قرار گرفت. نتایج نشان داد در افرادی که دریافت سدیم بالا می‌باشد، عملکرد شناختی و قدرت حافظه ضعیف‌تر از سایر افراد می‌باشد.این یافته‌ها به ویژه برای سالمندان حائز اهمیت است زیرا به طور طبیعی با افزایش سن توانایی ادراک و شناخت به میزان قابل ملاحظه ای کاهش می‌یابد.

پیروی از الگوی تغذیه ای صحیح و پرهیز از مصرف زیاد سدیم در این گروه سنی موجب بهبود عملکرد مغز و پیشگیری از فقدان حافظه و شناخت می‌شود. این اولین مطالعه‌ای است که نقش سدیم بر حافظه را مورد بررسی قرار داده است. این محققان به همه افراد به ویژه سالمندان توصیه می‌کنند از مصرف زیاد نمک، کنسروها و غذاهای فرآوری شده دوری کنند.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.