296

خانم ها! سیگار نکشید؛

|
0 دیدگاه

 عارضه ی شایع در بین خانم هاٍ، سرطان سینه است. برای پیشگیری و مقابله با سرطان سینه روش های موثری وجود دارد که  یکی از این روش ها ترک سیگار و دخانیات است.

خانم ها! سیگار نکشید؛

پزشکان به خانم ها هشدار داده اند در صورت زیاده روی در استعمال دخانیات ممکن است باعث عود این سرطان خطرناک در بدنشان شوند. طی مطالعه اخیر محققان دانشگاه لوند، محققان دریافتند که روش‌ های درمانی رایج برای مقابله با سرطان پستان، در زنانی که سیگار می‌ کشند، با عملکرد ضعیف‌تری نسبت به دیگران همراه است.

هلنا یرنستروم، مسئول این تحقیقات گفت: آن دسته از زنان سیگاری که با استفاده از مهارکننده‌ های آروماتاز تحت درمان قرار گرفته‌اند، سه برابر بیشتر از زنان غیرسیگاری با خطر عود کردن سرطان پستان مواجه هستند. نتایج این مطالعه نشان داد که زنان سیگاری مبتلا به سرطان پستان با خطر مرگ بر اثر سرطان پستان یا بیماری‌های دیگر مواجه هستند.

براساس گزارش British Journal of Cancer، محققان سوئدی در مطالعه  ای که بر روی یک هزار و ۱۶ نفر از بیماران که درفاصله سال‌های ۲۰۰۲ تا ۲۰۱۲ به سرطان پستان مبتلا شده بودند، انجام شد، به این نتیجه رسیدند  که زنان بالای ۵۰ سال با استفاده از مهارکننده‌ های آروماتاز تحت درمان قرار می‌گیرند، شدیدا با خطرات ناشی از سیگار کشیدن مواجه می‌شوند.

علاوه بر این، محققان در حین مطالعه متوجه شدند که تعداد بسیاری از بیماران، حاضر به ترک سیگار نیستند، حتی با وجود این‌ که از اهمیت این کار و تاثیر مثبت آن در روند بهبودی‌ شان آگاه بودند.

0 پسندیده شده

معصومه حیدری
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.