958

درمان بیماری های مغزی با باکتری سالمونلا

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

باکتری ها یا به طور کلی میکروارگانیسم ها اقسام گوناگون دارند که برای سلامت انسان می توانند مفید یا زیان بار باشند!

درمان بیماری های مغزی با باکتری سالمونلا

نمونه بارز برای این موضوع باکتری سالمونلا است! سالمونلا اصلی ترین عامل فاسد شدن مواد خوراکی است؛ اما در پژوهش های اخیر محققان به ویژگی های درمانی این باکتری در مغز پی برده اند.

باکتری سالمونلا عموماً به مشکلات شدید گوارشی مربوط است، ولی در یافته های جدید مشخص شد که این باکتری قادر به مقابله با نوعی سرطان تهاجمی مغز به نام «گلیوبلاستوما» است. به نقل از تیم تحقیقاتی، پژوهشگران می توانند در ساختار باکتری تغییر ژنتیکی بدهند تا اسیدآمینه اصلی آن که پورین نام دارد و اغلب در تومورها یافت می شود، نابود شود.

همچنین به منظور تولید ترکیبات زیان باری که باعث خودتخریبی سلول های سرطانی در محیط های کم اکسیژن درون تومور می شود، برنامه ریزی شده است. این باکتری پیش از رها شدن این ترکیبات برای از بین بردن پورین سلول به مغز تزریق می شود. بنابراین اگر پورین وجود نداشته باشد، باکتری از بین می رود.

سالمونلا یک باکتری گرم منفی است که معمولاً در جوجه‌ها و تخم‌مرغ‌ها وجود دارد. این باکتری قادر به آلوده کردن تخمدان‌های پرنده است و پیش از تخم گذاری پرنده وارد تخم‌مرغ می شود و یا اینکه در هنگام تخم گذاری پرنده به پوسته تخم مرغ نفوذ می کند. سالمونلا در اثر پختن ماده غذایی نابود می شود، اما در غذاهایی که تخم‌مرغ خام وجود دارد، مثل سس مایونز، ایجاد مشکل خواهد کرد.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.