254

دیابت، از علائم سرطان لوزالمعده

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

 سرطان لوزالمعده یکی ازمرگبارترین سرطان ها به شمار می رود. این سرطان در مراحل ابتدایی به سختی قابل تشخیص است بنابراین بیمار بیشتر اوقات زمانی که سرطان تا حد زیادی پیشرفت کرده است متوجه بیماری خود می شود.

دیابت، از علائم سرطان لوزالمعده

مطالعات حاکی از این است کسانی که به دیابت نوع ۲ ابتلا دارند، بیش از بقیه  افراد در خطر سرطان لوزالمعده هستند. بنابر نتایج بدست آمده از تحلیل و بررسی حدود یک میلیون فرد مبتلا به دیابت نوع۲ در کشورهای ایتالیا و بلژیک با نمونه های گزارش شده ابتلا به سرطان لوزالمعده شروع دیابت می تواند نشانه اولیه و مخفی سرطان لوزالمعده  باشد. سرطان لوزالمعده را پانکراس نیز می نامند.

به نقل از آلیس کوچلین، سرپرست تیم تحقیق از موسسه بین المللی تحقیقات پیشگیری در لیون فرانسه، نصف کل سرطان های لوزالمعده در این دو ناحیه در طی یک سال پس از تشخیص بیمار به دلیل ابتلا به دیابت نوع۲ تشخیص داده شده اند.

او در این مورد اظهار می کند: «در بلژیک ۲۵ درصد موارد سرطان لوزالمعده و در ایتالیا ۱۸ درصد موارد درطول ۹۰ روز پس از ابتلا به دیابت تشخیص داده شده اند.» بیمارانی که با استفاده از تزریق انسولین به درمان دیابت خود می پردازند، ۷ برابر بیشتر در خطر ابتلا به سرطان لوزالمعده می باشند.

سرطان لوزالمعده یکی از مرگبارترین سرطان هامحسوب می شود به این دلیل که هم به سختی می توان آن را در مراحل اولیه تشخیص داد  و هم به ندرت درمان های اثرگذار برای آن یافت شده است. کمتر از یک درصد افرادی که به این سرطان مبتلا هستند، به طول ۱۰ سال یا بیشتر پس از تشخیص سرطان می توانند به زندگی ادامه دهند.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.