324

راه حل های مناسب و مؤثر برای درمان پینه پا

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

بسیاری از ما به ویژه خانم ها با درد پینه پا مواجه شده ایم و می دانیم اصلاً تجربه ی خوشایندی نیست.  

راه حل های مناسب و مؤثر برای درمان پینه پا

در زمانی که انحراف در انگشت شست پای خود دارید، پینه افزایش می یابد. پینه ها در ابتدا کوچک هستند، اما معمولاً در طول زمان بدتر می شوند و بر مفاصل فشار می آورند و می توانند باعث ایجاد التهاب، قرمزی، تورم و ترک پا شوند.  پا در هنگام راه رفتن بسیاری از وزن بدن را حمل می کند، در نتیجه پینه  پا بزرگ تر می شود و راه رفتن دردناک تر و دشوارتر می شود.

راه های موثر برای رفع درد پینه ی

۱- پا کفش معقول:

     علت پینه، ژنتیکی است، اما پوشیدن کفش پنجه باریک و نوک تیز، می تواند باعث ایجاد پینه باشد. کفش پاشنه بلند نیز این مشکل را تشدید می کند. بنابراین جای تعجب نیست که ۹۰ درصد پینه پا، در زنان رخ می دهد. در اغلب موارد درد پینه ی پا را می توان با تعویض کفشی که به اندازه ی کافی جادار باشد و به شما اجازه ی تکان دادن انگشتانتان را بدهد، کاهش داد.

کفش هایی با پاشنه ی کوتاه ایده آل است. کفش چرم و نرم، از کفشی که از مواد مصنوعی تولید شده اند، بهتر است؛ چون کفش تولید شده با این مواد باعث تعریق و ایجاد تاول در پا می شود.

۲-یخ:

 استفاده از یخ پیچیده شده در پارچه نازک و یا حوله کاغذی و قرار دادن آن روی انگشت برای ۱۰ تا ۲۰ دقیقه برای رفع درد پینه ی پا مؤثر است. یخ رگ های خونی را بی حس و درد را تسکین می دهد.

۳-دارو:  

داروهای ضد التهاب موضعی یا خوراکی مانند: استامینوفن، ایبوپروفن و ناپروکسن می توانند به کنترل درد پینه  پا کمک کنند. در پینه  شدید پا، تزریق کورتیزون، تورم را کاهش داده و احساس درد را کمتر می کند. تزریق یک دارو به طور موضعی، اغلب از مصرف قرص موثرتر است.

۴-پد محافظ:

 اگر کفش شما به اندازه ی کافی جا دارد،  برای جلوگیری از تماس پا با کفش، می توانید از ژل یا  پد استفاده کنید. البته استفاده از پد برای بیماران که  رگ های خون ضعیفی دارند یا مبتلا به  آسیب های عصبی هستند، می تواند مضر نیز باشد.

۵-تمرینات پا:

 تمرینات ویژه پا نمی تواند از پینه جلوگیری کند و یا آن را رفع کند،اما تقویت پا و عضلات پا ممکن است درد و ناراحتی را تسکین دهد.

۶-عمل جراحی:  

 معمولاً آخرین راه حل تسکین درد پینه  پا جراحی می باشد.این تنها روشی است که ثابت شده است که پینه پا را اصلاح و درد آن را از بین می برد. انواع مختلفی از جراحی وجود دارد؛ البته آن ها بستگی به شدت پینه پا دارد. ۸۵ تا ۹۰ درصد از بیماران از عمل جراحی راضی بوده اند. برای درمان پینه پا بهتر است در ابتدا از روش های دیگر استفاده کنید و در نهایت عمل جراحی انجام شود.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.