Notice: Undefined property: wpdb::$get_charset_collate in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-includes/wp-db.php on line 618

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 510

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 525
سلامتی که زیر تیغ جراحان از بین می‌رود
246

سلامتی که زیر تیغ جراحان از بین می‌رود

|
0 دیدگاه

عضو هیات مدیره انجمن جراحان پلاستیک گفت:در مجموع ۹۰درصد عمل‌های جراحی بینی در ایران مختص به خانم‌ها و ۱۰ درصد به آقایان اختصاص دارد.

سلامتی که زیر تیغ جراحان از بین می‌رود

۹۰ درصد عمل زیبایی بینی در ایران به خانم‌ها اختصاص داردعبدالجلیل کلانترهرمزی، عضو هیات مدیره انجمن جراحان پلاستیک در گفت و گو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ اظهار کرد: در تمام دنیا گرایش به زیبایی رو به افزایش است و ایران هم مستثنی از این موضوع نیست.

وی ادامه داد: در حال حاضر آمار دقیقی از جراحی های زیبایی نداریم، چون در این زمینه تنها وزارت بهداشت می‌تواند آمار داشته باشد.

عضو هیات مدیره انجمن جراحان پلاستیک افزود:هرچند بعضی عمل‌های جراحی ثبت نمی‌شود، با این حال وزارت بهداشت برنامه‌ای را دارد که تمام اعمال جراحی کشور که در بیمارستان‌های دولتی انجام می‌شود را به صورت الکترونیک ثبت می‌کند، یعنی وزارت بهداشت در هر لحظه می‌تواند این آمار را داشته باشد که چه میزان عمل جراحی انجام شده و بهتر است این آمار را اعلام کنند.

کلانتر هرمزی بیان کرد:در ایران در مجموع ۹۰ درصد عمل‌های جراحی بینی مختصص به خانم‌ها و ۱۰ درصد جراحی های زیبایی به آقایان اختصاص دارد.

وی تصریح کرد: ایران همچنان بیشترین عمل‌های جراحی زیبایی را در دنیا دارد که شامل موارد مختلف است. در ایران، جراحی بینی بیشترین میزان عمل‌های زیبایی را دارد، اما ممکن است در کشور‌های دیگر جراحی‌های دیگر در صدر باشند.

عضو هیات مدیره انجمن جراحان پلاستیک اظهار کرد: متاسفانه انجام این جرا‌حی‌های غیر ضرور علاوه بر هدر رفتن سرمایه ملی و بخش زیادی از نقد‌ینگی مردم، گا‌هی عوا‌رض و آ‌سیب‌های جدی را برای افراد در بر دارد.

کلانتر هرمزی گفت: افزایش تعداد جراحی های زیبایی در مردان کشور شاخصی است که روز به روز در حال افزایش است؛ به طوری که حدود ۱۰ تا ۱۵ سال گذشته تنها ۵ درصد از جراحی‌های زیبایی بینی متوجه مردان بود، اما اکنون این شاخص به ۱۵ تا ۲۰ درصد رسیده است.

وی یادآورشد: این موضوع به این علت است که زیبایی برای جوانان امروزی از اهمیت زیادی برخوردار است و به همان نسبت نیز شاخص جراحی بینی در آن‌ها افزایش یافته است.

[click_like post_id='157765']

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.