309

مقابله با نازک شدن موهای سر و بدن

|
0 دیدگاه

نازک شدن موهای سر و بدن با چه عواملی پدید می آیند؟ چه روش هایی به ما در این زمینه کمک می کنند؟ 

مقابله با نازک شدن موهای سر و بدن

مشکل نازکی موهای بدن با عواملی مانند استرس و تغذیه نامناسب و رژیم های اشتباه غذایی پدید می آید؟ می خواهیم روش های موثر در پیشگیری از نازک شدن موها را در ادامه در اختیارتان قرار دهیم.

 می‌توان گفت که موهای سر برای همه افراد از اهمیت خاصی برخوردار هستند و هر گونه تغییری در وضعیت آن‌ها با دقت بررسی می‌شود. با این‌حال، نازک شدن موهای بدن نیز می‌تواند نشان‌دهنده مشکلات زمینه‌ای خاصی باشد که آگاهی درباره آن‌ها لازم است. در ادامه با مهم‌ترین دلایل نازک شدن موهای بدن آشنا می‌شویم.

استرس مداوم:

نازک شدن موهای بدن می‌تواند به‌علت استرس زیاد یا وجود بیماری در بدن اتفاق بیافتد. این مشکلات معمولا با کاهش وزن نیز همراه می‌شوند.  دکتر مارگارت وایرمن، متخصص غدد درون‌ریز و استاد دانشگاه کلرادو، می‌گوید:

در برخی از مواردی که افراد براساس رژیم‌های غذایی بسیار محدود تغذیه می‌کنند یا کاهش وزن قابل توجه و ناگهانی را به‌علت بیماری تجربه می‌کنند، موهای بدن نازک می‌شوند.

 انواع تروما:

البته این امکان هم وجود دارد که موهای بدن بعد از مواجه شدن فرد با انواع تروما، مانند عمل جراحی سنگین یا زایمان، نازک شوند. در این وضعیت، ریزش مو در فاصله ۶ هفتگی تا ۳ ماهگی پس از تروما، شروع می‌شود. اگر فرد بتواند از عوامل استرس‌زا دوری کند، مشکل نازکی موهای بدن یا ریزش مو هم برطرف می‌گردد.

0 پسندیده شده
معصومه حیدری
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.