1855

۱۰ درمان طبیعی برای مگس پران چشم

|
4 دیدگاه

مگس پران چشم لکه های باقی مانده در مایع زجاجیه است که معمولا خط دید فرد را دنبال می کند. این عارضه با پیشرفت سن شیوع بیشتری پیدا می کند.این چند درمان های طبیعی برای مگس پران چشم است.

بهترین درمان طبیعی برای مگس پران چشم:

استراحت:

پس از یک دوره طولانی از زور زدن چشم، استراحت کنید. چشمانتان را ببندید و عضلات خود را ریلکس کنید. سعی کنید بر روی یک خاطره خوشایند تمرکز کنید.استراحت و آرامش بهترین راه برای جلوگیری از مگس پران چشم است.

مگس پران چشم

ماساژ:

چشمان خود را ببندید و یک پارچه را در آب گرم خیس کنید و روی چشمان خود قرار دهید.گیجگاه خود را به آرامی ماساژ دهید و این تمرین را به صورت منظم تکرار کنید.این کار می تواند استرس را کاهش دهد و همچنین می تواند اجسام شناور(مگس پران)را محدود نماید.

شما همچنین می توانید کف دو دست خود را به هم مالش دهید و آنها را به آرامی روی چشمان خود بگذارید.گرمای طبیعی کف دست شمابسیار آرامشبخش و کاهنده استرس است.

ورزش چشم و تمرکز کردن:

چشمانتان را با حرکت دادن آنها در جهت عقربه های ساعت(به صورت دایره ای)و سپس در جهت خلاف عقربه های ساعت ورزش دهید.این ورزش را ده بار در روز تکرار کنید و این روش را برای رسیدن به نتایج بهتر روزانه دنبال کنید.ورزش موثر دیگر گذاشتن یک شی مانند یک نی یا یک مداد در هر دو دست است.

به طوری که ایتدا به شی موجود در یک دست نگاه کرده و سپس به آرامی به شی دیگر نگاه کنید.فاصله اشیا تا چشم شما باید شش اینچ باشد. . این تمرین را ۱۰ بار به طور منظم تکرار کنید. این نیزمیتواند به از بین بردن مگس پران چشم کمک کند. شما همچنین می توانید پس از مشاوره با یک مربییوگا، یوگا تمرین کنید.

سبک زندگی خود را تغییر دهید:

محدود کردن استفاده از کامپیوتر و مشاهده تلویزیون می تواندیک راه طولانی برای جلوگیری یا کاهش مگس پران چشم باشد.

زغال اخته:

زغال اخته می تواند به صورت تازه خورده شود و یا به صورت آب میوه یا مربا مصرف شود.زغال اخته دارای سطح بالایی از آنتی اکسیدان است که بافت شبکیه را تقویت کرده و از اجسام شناور چشم جلوگیری می کند.رنگدانه آبی انتوسیانین موجود در زغال اخته به اقزایش عملکرد بینایی کمک می کند.

آب:

مگس پران چشم ممکن است در نتیجه تجمع مواد سمی در بدن باشد، که با پیشرفت سن افزایش می یابد. بنابراین، نوشیدن مقدار زیادی آب به شستشوی این سموم کمک می کند. برخی از افراد نیز توصیه می کنند که از مصرف محصولات حاوی سدیم بیش از حد پرهیز شود.

نگاهی به مواد غذایی غنی از آنتی اکسیدان ها:

آنتی اکسیدان ها باعث افزایش دید از طریق تقویت بافت شبکیه و بهبود گردش خون چشم می شود. مواد غذایی غنی از آنتی اکسیدان ها مانند پرتقال، توت فرنگی، کیوی، سبزیجات دارای برگ سبز روشن می باشد.چای سبز نوشیدنی سرشار از آنتی اکسیدان می باشد.

محصولات غنی از تورین:

تورین در حفظ دید مناسب بسیار مفید است. تورین در غلظت های بالا در گوشت و مواد غذایی دریایی مانند میگو و صدف اسکالوپ پیدا شده است.

مصرف محصولات غنی از امگا ۳:

ماهی، جوانه گندم و گردو سرشار از اسیدهای چرب امگا ۳ هستند و برای از بین بردن علائم مگس پران چشم شناخته شده اند.

قطره های استخراج شده از میوه و سبزی:(قطره متیل سولفونیل متان)

قطره متیل سولفونیل متان می تواند استفاده شود.این قطره از میوه ها و سبزیجات خاص استخراج می شود و به طور طبیعی در غده آدرنال(فوق کلیه) سنتز می شود و به عنوان ماده ای برای بهبود دید شناخته شده است.

علاوه بر این، یک سبک زندگی سالم شامل یک رژیم غذایی متعادل، آب کافی، خواب کافی، ترک سیگار و الکل می تواند از مگس پران چشم جوگیری کند یا آن را کاهش دهند.

4 پسندیده شده
معصومه حیدری
از این نویسنده

4 دیدگاه

توسط: سید جواد

سلام هر کی مگس پران داره بدبخترین ادم جهان هست زندگی برات جهنم میشه

  توسط: معصومه حیدری

  سلام.مگس‌پران در حقیقت سایه کدورت‌های موجود در مایع زجاجیه است که روی شبکیه می‌افتد و به صورت یک سایه تیره دیده می‌شود. این کدورت‌ها ممکن است ناشی از چسبندگی و ضخیم شدن رشته‌های زجاجیه، جمع شدن سلول‌های التهابی در زجاجیه و یا خونریزی در داخل چشم باشد.مگس‌پران عارضه بسیار شایعی است و با گذشت سن شیوع آن افزایش می‌یابد به طوریکه بیش از %۷۰_۶۰ افراد بالای ۶۰ سال مگس‌پران را تجربه کرده‌اند. مگس‌پران در چه افرادی شایع‌تر است؟
  افراد بالای ۶۰ سال
  افراد نزدیک بین
  افرادی که سابقه جراحی چشمی (بخصوص جراحی آب مروارید) دارند.
  افرادی که سابقه التهاب داخل چشمی (یووئیت) دارند.
  بسیاری از افراد مدت ها مگس‌پران داشته اند و هیچ مشکل خاصی پیدا نکرده اند. مگس پرانی که سال های سال وجود داشته و تغییر خاصی پیدا نکرده است معمولاً خطری ندارد اما بروز مگس پران جدید می تواند ناشی از مشکلات جدی چشمی باشد.
  همانطور که قبلاً گفته شد مگس‌پران معمولاً علت خطرناکی ندارد و نیازی به درمان ندارد. در اکثر موارد پس از چند هفته تا چند ماه مگس پران به تدریج کوچک می شود و فرد نیز عادت می کند که آن را ندیده بگیرد. اما در مواردی که مگس پران با سوراخ یا پارگی پرده شبکیه همراه باشد ممکن است نیاز به اقدامات درمانی مثل لیزر یا عمل جراحی برای جلوگیری از پارگی پرده شبکیه وجود داشته باشد. جرقه نیز در صورتی که علت خطرناکی نداشته باشد پس از چند روز تا چند هفته برطرف می‌شود و نیاز به درمان ندارد.
  مگس پران فقط مشکل افراد مسن نیست در افراد جوان بخصوص آنهایی که نزدیک بین هستند یا سابقه ضربه به چشم دارند یا آنهایی که تحت عمل جراحی آب مروارید قرار گرفته اند بسیار شایع می باشد.سلامتی شمارا از خداوند خواستاریم.

توسط: علی

فقط مطالعه و کامپیوتر اینجور میکنه
وسایلی مثل موبایل و تلویزیون های قدیمی یا LED ها ده تا صدبرابر بیشتر ضرر دارند
مانیتور های LCD سال ۲۰۰۷ ;کمترین میزان صدمه چشم رو دارن
LED های بعد از اون و به خصوص بعد از سال ۲۰۱۲ قاتلین چشم هستند
تا میتونید فاصله بگیرید از این ابزار
خواب تو جای تاریک به بهبودیش خیلی کمک میکنه + تغذیه

  توسط: معصومه حیدری

  سلام ازاینکه نظراتتون رو باما به اشتراک میگذارید متشکرم

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
 • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
 • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.